Toyota Zielona Góra

15-letni nożownik dźgnął mężczyznę. Jest znany policji. Trafił do ośrodka wychowawczego

Do ataku nożem doszło podczas imprezy w domu w miejscowości Bagno. 15-latak chwycił za nóż i zadał nim cios znajomemu mężczyźnie. Sprawca został szybko zatrzymany przez wschowską policję. Trafił do ośrodka wychowawczego. Tam poczeka na proces.

Jak ustalił portal poscigi.pl, do zdarzenia doszło, 31 stycznia. W jednym z domów w miejscowości Bagno trwała impreza. Uczestniczył w niej 15-latek. W pewnym  momencie doszło do nieporozumienia. Wtedy 15-latek chwycił za nóż i rzucił się na znajomego. Zdał mu cios nożem. Po wszystkim uciekł z domu.

Do domu w bagnie została wezwana wschowska policja. Dojechała również karetka pogotowia ratunkowego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci zaczęli poszukiwania 15-latka.

Niebezpieczny chłopak uciekł w las. Za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania. Wschowscy policjanci jednak szybka wpadli na jego trop. Szybko zatrzymali uciekiniera po pościgu.

Sprawą 15-latka zajmuje się sąd dla nieletnich. – Wystąpiliśmy o opinię biegłych dotyczącą obrażeń u osoby poszkodowanej. Po opinii zostanie podjęta decyzja w sprawie zarzutu – mówi sędzia Janusz Chruszczewski, prezes wschowskiego sądu rejonowego.

Na obecną chwilę 15-latek trafił do ośrodka wychowawczego. To chłopak znany policji. Był już notowany.