Wszystko wydarzyło się na trasie koło Nowej Soli. Policjanci zabronili dalszej jazdy kierowcy autokaru z powodu złego stanu technicznego pojazdu. Po chwili na miejscu pojawił się właściciel autokaru. Był agresywny, zaczął się awanturować i chciał wymusić odstąpienie od czynności służbowych. Stanie za to przed sądem.

Policjanci z nowosolskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami ITD w czwartek, 21 września, zatrzymali do kontroli autobus, którym kierował obywatel Rosji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości oraz uprawnienia kierującego, a następnie stan techniczny pojazdu. - Okazało się, że pojazd jest niesprawny technicznie. Dalsza jazda została zabroniona, aby nie dopuścić do przewożenia pasażerów, których życie byłoby zagrożone – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.  

Na miejsce kontroli przyjechał właściciel autokaru. Mężczyzna zaczął się jednak awanturować w obecności przebywających tam osób. Mężczyzna używał wobec funkcjonariusza policji słów wulgarnych, ubliżał mu oraz szarpał za mundur. - 47-latek próbował też groźbą zmusić policjanta do odstąpienia od czynności służbowych – mówi st. sierż. Sęczkowska.

Właściciel autokaru został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Za szereg popełnionych przestępstw odpowie przed sądem. W świetle prawa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…