Wszystko wydarzyło się na trasie koło Nowej Soli. Policjanci zabronili dalszej jazdy kierowcy autokaru z powodu złego stanu technicznego pojazdu. Po chwili na miejscu pojawił się właściciel autokaru. Był agresywny, zaczął się awanturować i chciał wymusić odstąpienie od czynności służbowych. Stanie za to przed sądem.

Policjanci z nowosolskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami ITD w czwartek, 21 września, zatrzymali do kontroli autobus, którym kierował obywatel Rosji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości oraz uprawnienia kierującego, a następnie stan techniczny pojazdu. - Okazało się, że pojazd jest niesprawny technicznie. Dalsza jazda została zabroniona, aby nie dopuścić do przewożenia pasażerów, których życie byłoby zagrożone – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.  

Na miejsce kontroli przyjechał właściciel autokaru. Mężczyzna zaczął się jednak awanturować w obecności przebywających tam osób. Mężczyzna używał wobec funkcjonariusza policji słów wulgarnych, ubliżał mu oraz szarpał za mundur. - 47-latek próbował też groźbą zmusić policjanta do odstąpienia od czynności służbowych – mówi st. sierż. Sęczkowska.

Właściciel autokaru został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Za szereg popełnionych przestępstw odpowie przed sądem. W świetle prawa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…