Prezes Fundacji „Bezpieczne Miasto” Piotr Puchała wręczył komendantowi zielonogórskiej policji podinsp. Piotrowi Fabijańskiemu pięć profesjonalnych alkomatów iBlow ufundowanych przez Urząd Miasta Zielona Góra. Urządzenia trafią do drogówki.

Policjanci z zielonogórskiej drogówki dostali  pięć profesjonalnych  urządzeń iBlow, służących do badania stanu trzeźwości. Nowe alkomaty mają bardzo szybki sensor elektrochemiczny. Badanie  zajmie tylko 4 sekundy. – W nowych urządzeniach ważna jest również także funkcja, dzięki której można wykonać test na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami oraz przebadać osoby niewspółpracujące przy badaniu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Urządzenia policjanci będą wykorzystywać m.in. podczas prowadzonych już od wielu lat na terenie miasta i powiatu działaniach „Trzeźwy kierowca”. Efekty tych działań widać od dawna. Zatrzymanie pijanego kierowcy podczas akcji dziś jest rzadkością.

Podobne urządzenia o nazwie Alcoblow dostępne są od wielu miesięcy dla mieszkańców i wszystkich chętnych w komendzie i komisariatach w Zielonej Górze i Sulechowie. - Każda osoba może samodzielnie i anonimowo sprawdzić swój stan trzeźwości. Z możliwości takiej korzysta dziennie od kilku do kilkunastu osób, natomiast w weekend nawet około 100 – wylicza podinsp. Stanisławska.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…