Prezes Fundacji „Bezpieczne Miasto” Piotr Puchała wręczył komendantowi zielonogórskiej policji podinsp. Piotrowi Fabijańskiemu pięć profesjonalnych alkomatów iBlow ufundowanych przez Urząd Miasta Zielona Góra. Urządzenia trafią do drogówki.

Policjanci z zielonogórskiej drogówki dostali  pięć profesjonalnych  urządzeń iBlow, służących do badania stanu trzeźwości. Nowe alkomaty mają bardzo szybki sensor elektrochemiczny. Badanie  zajmie tylko 4 sekundy. – W nowych urządzeniach ważna jest również także funkcja, dzięki której można wykonać test na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami oraz przebadać osoby niewspółpracujące przy badaniu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Urządzenia policjanci będą wykorzystywać m.in. podczas prowadzonych już od wielu lat na terenie miasta i powiatu działaniach „Trzeźwy kierowca”. Efekty tych działań widać od dawna. Zatrzymanie pijanego kierowcy podczas akcji dziś jest rzadkością.

Podobne urządzenia o nazwie Alcoblow dostępne są od wielu miesięcy dla mieszkańców i wszystkich chętnych w komendzie i komisariatach w Zielonej Górze i Sulechowie. - Każda osoba może samodzielnie i anonimowo sprawdzić swój stan trzeźwości. Z możliwości takiej korzysta dziennie od kilku do kilkunastu osób, natomiast w weekend nawet około 100 – wylicza podinsp. Stanisławska.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…