Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. To między innymi dlatego policjanci z zielonogórskiej drogówki coraz częściej organizują działania „Prędkość”. – Chcemy przypominać kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Przez cały poniedziałek, 25 września, zielonogórska drogówka prowadziła akcję „Prędkość”. Patrole stały na różnych ulicach miasta i drogach na terenie powiatu. Miejsca kontroli prędkości były często zmieniane. - Policjanci szczególną uwagę zwrócą na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego mogą się spodziewać mandatów i punktów karnych – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Z patrolem zielonogórskiej drogówki staliśmy na ul. Głogowskiej. Kontrolowana była prędkość kierowców jadących w kierunku Raculi. Efekt? Co chwilę był zatrzymywany samochód, którego kierowca jechał dużo za szybko. Sypnęło mandatami.

- Oprócz prędkości sprawdzane były wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących – mówi podinsp. Stanisławska. Do działań policjanci używają m.in. najnowszego miernika laserowego Ultralyte z funkcją nagrywania popełnionego wykroczenia. Trzeźwość sprawdzali najnowszym alkomatem iBlow, który badanie wykonuje zaledwie w około 4 sekundy.

Miejsca kontroli nie są przypadkowe. – To w szczególności rejony przejść dla pieszych oraz trasy z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego i Dąbia – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Policjanci z radarami są też na trasie S3. Tego typu akcji będzie coraz więcej. Do tego pomiary prędkości wykonywane są i tak już codziennie. – Naszym celem jest to, żeby na drogach było jak najbardziej bezpiecznie – mówi nadkom. Szuda.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…