Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/h. Kierowca, usiłując uniknąć odpowiedzialności, próbował dać policjantom 500 zł łapówki.

Wszystko wydarzyło się w środę 4 października. Policjanci ze strzeleckiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców na krajowej 22. Przed godziną 17:00 ich uwagę zwrócił osobowy volkswagen jadący z dużą prędkością przez miejscowość Licheń. Pomiar prędkości wskazał, że jest 115 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

Volkswagen został zatrzymany. Za kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. - Z uwagi na przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, policjanci poinformowali mężczyznę, że zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące – mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Kierowca zaczął tłumaczyć, że uprawnienia do kierowania są mu niezbędne do wykonywania swojej pracy. Kiedy takie argumenty nie przekonały policjantów, kierowca postanowił przekupić mundurowych. W zamian za odstąpienie od zatrzymania mu prawa jazdy zaproponował policjantom 500 zł łapówki. - Kiedy mężczyzna próbował wręczyć łapówkę policjanci poinformowali go, że w związku z popełnionym przestępstwem zostaje zatrzymany – mówi sierż. szt. Bartos.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany mandatem 500 złotych i 10 pkt. karnymi. Kierowca został przewieziony do strzeleckiej komendy, gdzie usłyszy zarzut związany z wręczeniem łapówki. Grozi mu nawet teraz kara do nawet 10 lat więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…