Kierujący zatrzymany w Krośnie Odrzańskim pokazał policjantowi międzynarodowe prawo jazdy. Okazało się, że dokument kupił na stronie internetowej w Belgii za 1,2 tys euro. Uwaga. Dostał za to wszystkie kategorie. Teraz odpowie przed sądem za posługiwanie się fałszywym dokumentem. Policja wyjaśnia skąd mężczyzna miał dokument.

Do kontroli doszło w środę, 18 października, na ul. Działkowej. Kierowca volkswagena golfa podał policjantowi podejrzany dokument. - Powiedział, że to międzynarodowe prawo jazdy wydane w Belgii – informuje st. asp. Dariusz Kocur, naczelnik krosnieńskiej drogówki.

Policjanci nie widzieli wcześniej takiego dokumentu. Nie został on również wydany przez belgijski urząd, który ma do tego uprawnienia. Zapytany kierujący zaczął wtedy tłumaczyć, że prawo jazdy zamówił na stronie interentowej oferującej wydawanie międzynarodowych praw jazdy. Zapłacił za to aż 1,2 tys. euro. Okazało się, że kerowca golfa nie ma prawa jazdy.

- Na podstawie prawa jazdy kupionego w interencie nie można prowadzić samochodu w Polsce – mówi st. asp. Kocur. Kierowca golfa stanie przed sądem. Odpowie za jazdę bez uprawnień. To nie koniec. Czeka go również sprawa dotycząca posługiwania się fałszywym dokumetnem. Policja wyjaśnia skąd mężczyzna wziął dokument oraz kto go wystawił.

Znaleźliśmy stronę oferującą międzynarodowe prawa jazdy. Takim właśnie dokumentem posługiwał się kierowca golfa. To absurd. W zakładce biura nie ma żadnych adresów ani telefonów, ale jest informacja, że przedstawiciele muszą umieć tłumaczyć prawa jazdy na język… łaciński. Punkt 4 brzmi tak „Odpowiedzialność za wszelkie roszczenia kierowane do środka za złe problemu” – pisownia oryginalna.

Kolejny zapis brzmi tak „International Driver License (Prawa) został przyjęty i jest uznawany dokument, który jest dokumentem towarzyszącym kierowcy w ogóle territoiyah krajach w różnym czasie, które podpisały umowy z różnych konferencjach ONZ w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego” – pisownia oryginalna.

I jeszcze taki zapis, również w oryginalnej pisowni: „Plastikowej karty jest jednocześnie dowód osobisty międzynarodowych standardów, które daje możliwość (w większości krajów na świecie w połączeniu z paszporty i karty kredytowe)”.

Strona oferuje prawa jazdy na wszystkie kategotie, od motocykli, przez osobówki i samochody ciężarowe z przyczepą, aż po trolejbusy. Za wszystko trzeba jednak zapłacić w euro. I na koniec z informacji o płatności, również pisownia oryginalna: „Uwaga: Przed zapłacić za IDL (opłata wstawić), należy sprawdzić po otrzymaniu danych w dniu zapadalności kierownika za pośrednictwem poczty e-mail:*****@mail.ru szczegóły, a także podać kwotę płatności, lub podać wymagane pytania''.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…