Policjanci z zielonogórskiej drogówki prowadzą działania „Smog”. Kontrolują poziom emisji spalin do atmosfery z silników samochodów, a także stan techniczny pojazdów. W działaniach wykorzystują specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

Głównym celem działań "Smog" jest ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym pojazdów. Policjanci sprawdzają układ wydechowy pod kątem nadmiernego zadymienia. Kontrolują układy kierowniczy oraz hamulcowy. Sprawdzają zawieszenia pojazdów. – Ponadto zwracają uwagę na stan ogumienia, prawidłowe oświetlenie i oznakowanie pojazdów – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Funkcjonariusze do kontroli wykorzystują dymomierz i analizator spalin. Pozwala to sprawdzić czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

Kierowcy, których samochody nie przejdą kontroli, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. - Kierujący za zły stan techniczny pojazdu może zostać ukarany mandatem w wysokości od 20 do nawet 500 zł – mówi podinsp. Stanisławska.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…