Mieszkańcy ul. Mechaników nie zgadzają się z nową organizacją ruchu. Opiera się ona na ruchu jednokierunkowym. Mają żal, bo nikt nie zapytał ich o zdanie. – Pojawiły się nowe znaki i po wszystkim – mówią mieszkańcy.

W środę, 21 grudnia, około godz. 15.30 część mieszkańców ul. Mechaników zaczęła protest na swojej ulicy. Nie zgadzając się z nową organizacją ruchu pod swoimi domami, chcieli utrudnić przejazd. Protest przyjął jednak dość niecodzienną formę. Protestujący zablokowali jednak ulicę… sąsiadom.

W pewnym momencie nadjechała kobieta, która musiała dostać się do chorej mamy. Powiedziała, że jeżeli nie zostanie przepuszczona, to wezwie policję. Protestujący przepuścili ją.

Protest miał pokazać głos sprzeciwu mieszkańców. Mówią, że przez całe lata mieli pod domami dwukierunkowe ulice. Teraz mają jednokierunkowe, ale się im to nie podoba.

Nowe rozwiązanie nie podoba się tylko części mieszkańców. Inni są za, ale nie chcą się wypowiadać oficjalnie, aby nie zaogniać sytuacji sąsiedzkich. Zwolennicy mówią, że nowa organizacja usystematyzowała ruch między domami i podniosła bezpieczeństwo.

Przeciwnicy zapowiadają kolejne protesty. Następny już w czwartek 22 grudnia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…