- Nawet sprawnie przygotowana akcja usuwania uszkodzonej czy rozbitej ciężarówki z drogi to działanie na wiele godzin – mówi Marek Dziubałka z pomocy drogowej Maxmar w Zielonej Górze.

W środę 28 grudnia na węźle na wysokości Raculi kierowca ciężarówki uderzył w barierki i kołami zarył w miękkie pobocze. Załadowana drzewem ciężarówka nie była w stanie wyjechać z pobocza. Na miejsce przyjechała zielonogórska drogówka. Okazało się, że konieczne będzie przeładowanie tira na inną ciężarówkę.

- Tego typu utrudnienia niestety zawsze trwają wiele godzin – mówi Marek Dziubałka z pomocy drogowej Maxmar w Zielonej Górze. Rozbite lub uszkodzone ciężarówki z towarem to ogromny ciężar. Najczęściej w takich przypadkach trzeba przeładować towar, co zabiera cenne godzin. Dopiero potem usuwana z drogi jest rozbita bądź uszkodzona ciężarówka. – Nawet najsprawniej przygotowana akcja i tak zajmie wiele godzin – podkreśla M. Dziubałka.

Przy tego typ działaniach na drodze zawsz jest zielonogórska drogówka. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i kierują ruchem aby jak najbardziej zmniejszyć korki.  

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…