Coś takiego nie mogło się zdarzyć, a jednak. Właściciel peugeota zabrał swój samochód od mechanika, podpiął do toyoty zwykłą linką i odjechał. Peugeot zerwał się i uderzył w budynek. Na miejsce przyjechała zielonogórska policja. 59-latka czekają poważne problemy.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 16 maja z samego rana. Do warsztatu na ul. Zacisze przyjechał 59-latek. Postanowił już nie naprawiać, tylko zabrać od mechanika swojego peugeota. Pomysłowy mężczyzna wziął zwykłą linkę i ku zdziwieniu świadków podpiął ją do peugeota. Następnie zaczepił peugeota do toyoty, którą przyjechał. 59-latek zamierzał holować samochód… bez kierowcy. Tak też zrobił.

59-latek ruszył toyotą ciągnąc za sobą peugeota. Kompletnie nie panował nad holowanym peugeotem. Samochód jechał w każdym możliwym kierunku, w końcu linka urwała się. Oderwany peugeot zatrzymał się na budynku uderzając w jego ścianę.

Na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze zielonogórskiej drogówki nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Peugeot stał przy budynku, w który uderzył, obok był kierowca zdziwiony tym, że holowanie, które sobie wymyślił, nie udało się. Do 59-latka nie docierało, że holowanie auta na lince bez kierowcy jest niewykonalne.

Bezmyślnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje. – Policjanci odstąpili od wypisania mandatu dla kierowcy. Został sporządzony wniosek o jego ukaranie przez sąd – informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Mandat byłby w tym przypadku nieadekwatny do zdarzenia. – Kierowca swoim zachowaniem spowodował realne zagrożenie – mówi kom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Na szczęście peugeot nie wpadł na inny samochód.

To nie koniec. Okazało się, że peugeot i toyota nie mają polis OC ani nawet ważnych badań technicznych. Policjanci przygotowali notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 59-latek za brak obowiązkowych polis może zapłacić nawet 8 tys. zł grzywny.

Policjanci przyznają, że zdarzały się już różne absurdy. Interweniowali już kiedy samochody holowało dwóch pijanych kierowców. Samochód na lince holowany bez kierowcy zdarzył się pierwszy raz. 

 

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Bogdan Wilczewski. Zniknął w styczniu

 

Żagańska policja poszukuje zaginionego Bogdana Wilczewskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 stycznia br.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…