Coś takiego nie mogło się zdarzyć, a jednak. Właściciel peugeota zabrał swój samochód od mechanika, podpiął do toyoty zwykłą linką i odjechał. Peugeot zerwał się i uderzył w budynek. Na miejsce przyjechała zielonogórska policja. 59-latka czekają poważne problemy.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 16 maja z samego rana. Do warsztatu na ul. Zacisze przyjechał 59-latek. Postanowił już nie naprawiać, tylko zabrać od mechanika swojego peugeota. Pomysłowy mężczyzna wziął zwykłą linkę i ku zdziwieniu świadków podpiął ją do peugeota. Następnie zaczepił peugeota do toyoty, którą przyjechał. 59-latek zamierzał holować samochód… bez kierowcy. Tak też zrobił.

59-latek ruszył toyotą ciągnąc za sobą peugeota. Kompletnie nie panował nad holowanym peugeotem. Samochód jechał w każdym możliwym kierunku, w końcu linka urwała się. Oderwany peugeot zatrzymał się na budynku uderzając w jego ścianę.

Na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze zielonogórskiej drogówki nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Peugeot stał przy budynku, w który uderzył, obok był kierowca zdziwiony tym, że holowanie, które sobie wymyślił, nie udało się. Do 59-latka nie docierało, że holowanie auta na lince bez kierowcy jest niewykonalne.

Bezmyślnego kierowcę czekają teraz surowe konsekwencje. – Policjanci odstąpili od wypisania mandatu dla kierowcy. Został sporządzony wniosek o jego ukaranie przez sąd – informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Mandat byłby w tym przypadku nieadekwatny do zdarzenia. – Kierowca swoim zachowaniem spowodował realne zagrożenie – mówi kom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Na szczęście peugeot nie wpadł na inny samochód.

To nie koniec. Okazało się, że peugeot i toyota nie mają polis OC ani nawet ważnych badań technicznych. Policjanci przygotowali notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 59-latek za brak obowiązkowych polis może zapłacić nawet 8 tys. zł grzywny.

Policjanci przyznają, że zdarzały się już różne absurdy. Interweniowali już kiedy samochody holowało dwóch pijanych kierowców. Samochód na lince holowany bez kierowcy zdarzył się pierwszy raz. 

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…