Przed zielonogórskim sądem okręgowym zeznawał taksówkarz, który widział bójkę Ariela W. i Tomasza Kikoły. Opowiadał o tym jak wojskowy kopał Tomka  w klatkę piersiową, wyszarpywał z taksówki i uderzał. Potem pobiegł  za nim i po wszystkim chciał zamówić kurs. Ariel W. uciekł kiedy taksówkarz powiedział, że wzywa pomoc.

Czytaj więcej...

 

W środę, 10 stycznia, zielonogórski sąd wysłuchał biegłych, którzy wydali opinię dotyczącą przyczyny wypadku na S3 koło Sulechowa. Tir uderzył w tył busa, w którym skończyło się paliwo. Zginęła jedna osoba, a 11 zostało poważnie rannych. Zdaniem biegłych, tak doświadczony kierowca nie powinien wjeżdżać na trasę S3 z pustym bakiem. W dodatku nie zjechał na pobocze i nie zasygnalizował problemów innym kierowcom.

Czytaj więcej...

 

Marka W. nie było na ogłaszaniu wyroku w piątek, 21 grudnia, w zielonogórskim sądzie okręgowym. Ma zostać aresztowany. Taką decyzję podjął wcześniej zielonogórski sąd karny odwoławczy. Biznesmen za wyłudzenia unijnych dopłat do gruntów rolnych ma spędzić w więzieniu 5 lat. Ma też orzeczony wyrok 7 lat więzienia za gwałty na pracownicach.

Czytaj więcej...

 

Bułgar Ilhan R. odpowiada przed zielonogórskim sądem okręgowym za handel ludźmi. Prokuratura zarzuciła mu porwanie i zmuszanie do prostytucji Beaty Ś. z Warszawy. Przez siedem miesięcy zmuszał kobietę do ulicznej prostytucji zarabiając na tym przynajmniej 200 tys. zł. Groził jej śmiercią i gwałcił. Na wniosek prokuratora rozprawa została wyłączona z jawności.

Czytaj więcej...

 

Nowosolski biznesmen Marek W. został skazany na 8 lat więzienia za gwałty i molestowanie dwóch pracownic. Ma też zapłacić 700 tys. zł odszkodowania jednej z kobiet. Biznesmen odwołał się od nieprawomocnego wyroku, ale nie stawiał się w sądzie cały czas wysyłając zwolnienia lekarskie. To uniemożliwia wydanie wyroku. W związku z tym zielonogórski sąd karny odwoławczy wydał nakaz aresztowania biznesmena, który cały czas jest na wolności.

Czytaj więcej...

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…