Policjanci z gorzowskiego i szczecińskiego CBŚP wspólnie z policjantami z komendy w Gorzowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmująca się włamaniami do tirów na terenie Niemiec. Odzyskano sprzęt wart ponad 2 mln zł. Aresztowano cztery osoby.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego rozpracowali grupę, której członkowie są podejrzani o włamania do tirów na terenie Niemiec. - Z ustaleń śledczych wynikało, że nie miało większego znaczenia czy są to drogie urządzenia RTV, AGD czy tańsza chemia gospodarcza, ich łupem padało wszystko, co w danym momencie znajdowało się w samochodzie, do którego się włamano – mówi kom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili działania przy wsparciu policjantów ze Szczecina. W efekcie zatrzymali czterech mężczyzn. Wpadli podczas rozładunku kilkudziesięciu telewizorów. Jak się okazało, skradzionych w Niemczech.

Podczas przeszukania magazynu, do którego miały trafić telewizory, policjanci znaleźli hurtowe ilości nowych odtwarzaczy DVD, kuchenek mikrofalowych, kuchni, kosiarek, rowerów, odzieży markowej i innych tekstyliów, tonerów do drukarek, chemii gospodarczej, opon i wielu innych rzeczy.

- Trzech z zatrzymanych mężczyzn jest dobrze znanych policji. Wcześniej odpowiadali już za przestępstwa kryminalne – mówi kom. Maludy.

Czterech mężczyzn w wieku od 31 do 40 lat, usłyszało w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego szczeciński sąd rejonowy, na wniosek prokuratora, aresztował członków szajki.

Śledczy ustalają pokrzywdzonych oraz szczegółowo analizują wartość odzyskanego mienia. Według wstępnych szacunków wartość odzyskanych przedmiotów przekroczyła już 2 miliony złotych.

   

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…