Policjanci z gorzowskiego i szczecińskiego CBŚP wspólnie z policjantami z komendy w Gorzowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmująca się włamaniami do tirów na terenie Niemiec. Odzyskano sprzęt wart ponad 2 mln zł. Aresztowano cztery osoby.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego rozpracowali grupę, której członkowie są podejrzani o włamania do tirów na terenie Niemiec. - Z ustaleń śledczych wynikało, że nie miało większego znaczenia czy są to drogie urządzenia RTV, AGD czy tańsza chemia gospodarcza, ich łupem padało wszystko, co w danym momencie znajdowało się w samochodzie, do którego się włamano – mówi kom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili działania przy wsparciu policjantów ze Szczecina. W efekcie zatrzymali czterech mężczyzn. Wpadli podczas rozładunku kilkudziesięciu telewizorów. Jak się okazało, skradzionych w Niemczech.

Podczas przeszukania magazynu, do którego miały trafić telewizory, policjanci znaleźli hurtowe ilości nowych odtwarzaczy DVD, kuchenek mikrofalowych, kuchni, kosiarek, rowerów, odzieży markowej i innych tekstyliów, tonerów do drukarek, chemii gospodarczej, opon i wielu innych rzeczy.

- Trzech z zatrzymanych mężczyzn jest dobrze znanych policji. Wcześniej odpowiadali już za przestępstwa kryminalne – mówi kom. Maludy.

Czterech mężczyzn w wieku od 31 do 40 lat, usłyszało w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego szczeciński sąd rejonowy, na wniosek prokuratora, aresztował członków szajki.

Śledczy ustalają pokrzywdzonych oraz szczegółowo analizują wartość odzyskanego mienia. Według wstępnych szacunków wartość odzyskanych przedmiotów przekroczyła już 2 miliony złotych.

   

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…