Ewakuacja dwóch bloków przy ul. Grottgera w Gorzowie ruszyła po godz. 21:00. Policja zamknęła dojazd na ulicę. Na miejsce jadą antyterroryści. Jedzie też spacjalny robot do unieszkodliwiania ładunków pirotechnicznych.

Wszytsko zaczęło się we wtorek 22 sierpnia po godz. 21:00. - Do patrolu drogówki podszedł mężczyzna i poinformował o walizce zamykanej na szyf pozostawionej na parkingu przy ul. Grottgera - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. natychmiast ruszyła policyjna akcja.

Dojazd na osiedla został odcięty. Równocześnie ruszyła ewakuacja dwóch bloków przy ul. Grottgera. Na miejsca jadą policyjni antyterroryści i pirotechnicy. Do akcji ruszy również spacjalny robot zdalnie sterowany, używany do unieszkodliwiania ładunków pirotechnicznych.

Policja sprawę walizki traktuje bardzo poważnie. Dziś zagrożnie terrorystyczne jest bardzo duże. Każdy niepokojący sygnał traktowany jest ze szczególną uwagą. - Nawet gdyby to była walizka z ubraniami czy dokumentami, ryzyko jest za duże i musi to zostać wnikliwie sprawdzone. Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze - mówi nadkom. Maludy.

Akcja na ul. Grottgera trwa.

Godz. 21:56 Już wszystko jasne. - W walizce są rzeczy osobiste. Procedura została zachowana. Ewakuowano 105 osób - mówi nadkom. Maludy. Za około pół godziny sytuacja na ul. Grottgera wróci do normy.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…