Ewakuacja dwóch bloków przy ul. Grottgera w Gorzowie ruszyła po godz. 21:00. Policja zamknęła dojazd na ulicę. Na miejsce jadą antyterroryści. Jedzie też spacjalny robot do unieszkodliwiania ładunków pirotechnicznych.

Wszytsko zaczęło się we wtorek 22 sierpnia po godz. 21:00. - Do patrolu drogówki podszedł mężczyzna i poinformował o walizce zamykanej na szyf pozostawionej na parkingu przy ul. Grottgera - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. natychmiast ruszyła policyjna akcja.

Dojazd na osiedla został odcięty. Równocześnie ruszyła ewakuacja dwóch bloków przy ul. Grottgera. Na miejsca jadą policyjni antyterroryści i pirotechnicy. Do akcji ruszy również spacjalny robot zdalnie sterowany, używany do unieszkodliwiania ładunków pirotechnicznych.

Policja sprawę walizki traktuje bardzo poważnie. Dziś zagrożnie terrorystyczne jest bardzo duże. Każdy niepokojący sygnał traktowany jest ze szczególną uwagą. - Nawet gdyby to była walizka z ubraniami czy dokumentami, ryzyko jest za duże i musi to zostać wnikliwie sprawdzone. Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze - mówi nadkom. Maludy.

Akcja na ul. Grottgera trwa.

Godz. 21:56 Już wszystko jasne. - W walizce są rzeczy osobiste. Procedura została zachowana. Ewakuowano 105 osób - mówi nadkom. Maludy. Za około pół godziny sytuacja na ul. Grottgera wróci do normy.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…