Gorzowscy policjanci, zwalczający przestępczość narkotykową, zlikwidowali profesjonalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich. W ukrytym pomieszczeniu z wejściem przez szafę, rosło niemal 350 krzewów. Do sprawy, we współpracy z lubuskimi antyterrorystami, zatrzymano cztery osoby. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i są w areszcie.

Do informacji o plantacji gorzowscy policjanci dotarli pod koniec sierpnia. Funkcjonariusze na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej musieli potwierdzić prawdziwość tej wiadomości. - Po kilku dniach pracy kryminalnych była pewność, że w jednej z miejscowości w powiecie żagańskim są uprawiane rośliny, z których otrzymywane są narkotyki – mówi sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Zatrzymanie było realizowane przez lubuskich antyterrorystów. Było podejrzenie, że osoba pilnująca plantacji jest niebezpieczna. Funkcjonariusze pierwsze zatrzymania realizowali 12 września z samego rano. Antyterroryści z pomocą drabin dostali się na pierwsze piętro, gdzie zatrzymali 35-latka i 20-letnią kobietę. Na tym samym piętrze funkcjonariusze odkryli plantację konopi.

Znajdowała się w pomieszczeniu bez okien, a wejście do niej możliwe było jedynie przez ukryte drzwi w szafie. - Policjanci zabezpieczyli niemal 350 krzaków konopi indyjskich. W innym pomieszczeniu odnaleźli agregat prądotwórczy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówi sierż. szt. Jaroszewicz.

Zatrzymanie w podżagańskiej miejscowości dwóch osób było początkiem sprawy. W pierwszych dniach października gorzowscy policjanci, wspólnie z antyterrorystami, zatrzymali w Nowej Soli kolejne dwie osoby. 32-latek został zaskoczony w miejscu zamieszkania. Kolejnym zatrzymanym mężczyzną, który pomagał w narkobiznesie, był 38-latek.

Wszystkie dotychczas zatrzymane osoby odpowiedzą za uprawianie wspólnie i w porozumieniu znacznej ilości konopi indyjskich, za co grozi im kara do 8 lat więzienia. Decyzją sądu osoby zostały tymczasowo aresztowane.

 

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…