Gorzowscy policjanci, zwalczający przestępczość narkotykową, zlikwidowali profesjonalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich. W ukrytym pomieszczeniu z wejściem przez szafę, rosło niemal 350 krzewów. Do sprawy, we współpracy z lubuskimi antyterrorystami, zatrzymano cztery osoby. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i są w areszcie.

Do informacji o plantacji gorzowscy policjanci dotarli pod koniec sierpnia. Funkcjonariusze na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej musieli potwierdzić prawdziwość tej wiadomości. - Po kilku dniach pracy kryminalnych była pewność, że w jednej z miejscowości w powiecie żagańskim są uprawiane rośliny, z których otrzymywane są narkotyki – mówi sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Zatrzymanie było realizowane przez lubuskich antyterrorystów. Było podejrzenie, że osoba pilnująca plantacji jest niebezpieczna. Funkcjonariusze pierwsze zatrzymania realizowali 12 września z samego rano. Antyterroryści z pomocą drabin dostali się na pierwsze piętro, gdzie zatrzymali 35-latka i 20-letnią kobietę. Na tym samym piętrze funkcjonariusze odkryli plantację konopi.

Znajdowała się w pomieszczeniu bez okien, a wejście do niej możliwe było jedynie przez ukryte drzwi w szafie. - Policjanci zabezpieczyli niemal 350 krzaków konopi indyjskich. W innym pomieszczeniu odnaleźli agregat prądotwórczy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówi sierż. szt. Jaroszewicz.

Zatrzymanie w podżagańskiej miejscowości dwóch osób było początkiem sprawy. W pierwszych dniach października gorzowscy policjanci, wspólnie z antyterrorystami, zatrzymali w Nowej Soli kolejne dwie osoby. 32-latek został zaskoczony w miejscu zamieszkania. Kolejnym zatrzymanym mężczyzną, który pomagał w narkobiznesie, był 38-latek.

Wszystkie dotychczas zatrzymane osoby odpowiedzą za uprawianie wspólnie i w porozumieniu znacznej ilości konopi indyjskich, za co grozi im kara do 8 lat więzienia. Decyzją sądu osoby zostały tymczasowo aresztowane.

 

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…