Krośnieńscy policjanci ścigali kierującego toyotą prius. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, bo auto, którym jechał, zostało ukradzione w Niemczech. 21-latek nie miał prawa jazdy, a w aucie miał za to narkotyki. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Pojazd o wartości niemal 134 tys. zł. powróci do właściciela.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie gminy Gubin, w środę 4 października zauważyli  pojazd, który jechał o 26 km/h więcej niż powinien. Funkcjonariusz dał kierowcy znak do zatrzymania się. Mężczyzna zaczął jednak uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za toyotą prius.

Z pomocą przyszli dzielnicowi, którzy blokowali jedno ze skrzyżowań w Gubinie. W pewnym monecie kierujący toyotą nie zapanował nad kierownicą i wjechał na pobocze ścinając znak. Porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. - Mundurowi ruszyli za nim, zatrzymując go po krótkim pościgu – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Jak się okazało 21-latek nie miał prawa jazdy, a samochód którym jechał został skradziony w Niemczech. Wartość auta to niemal 134 tys. zł. W aucie znaleziono kilka tabletek narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu, 21-latek trafił za kraty.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…