Krośnieńscy policjanci ścigali kierującego toyotą prius. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, bo auto, którym jechał, zostało ukradzione w Niemczech. 21-latek nie miał prawa jazdy, a w aucie miał za to narkotyki. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Pojazd o wartości niemal 134 tys. zł. powróci do właściciela.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki, pełniąc służbę na terenie gminy Gubin, w środę 4 października zauważyli  pojazd, który jechał o 26 km/h więcej niż powinien. Funkcjonariusz dał kierowcy znak do zatrzymania się. Mężczyzna zaczął jednak uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za toyotą prius.

Z pomocą przyszli dzielnicowi, którzy blokowali jedno ze skrzyżowań w Gubinie. W pewnym monecie kierujący toyotą nie zapanował nad kierownicą i wjechał na pobocze ścinając znak. Porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. - Mundurowi ruszyli za nim, zatrzymując go po krótkim pościgu – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Jak się okazało 21-latek nie miał prawa jazdy, a samochód którym jechał został skradziony w Niemczech. Wartość auta to niemal 134 tys. zł. W aucie znaleziono kilka tabletek narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu, 21-latek trafił za kraty.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…