Na komendę policji w Nowej Soli zadzwoniła jedna z mieszkanek powiatu nowosolskiego, która podziękowała za pomoc sierż. Szymonowi Owczarkowi, który pomagał jej w usuwaniu skutków orkanu Ksawery.

Orkan Ksawery, który przeszedł przez powiat nowosolski, wyrządził sporo szkód, powalając drzewa i gałęzie na samochody i dachy domów, które zostały uszkodzone. Dyżurni nowosolskiej policji na bieżąco odbierali zgłoszenia dotyczące zdarzeń spowodowanych przez silne podmuchy wiatru.

Funkcjonariusze nie zostawiali żadnego zgłoszenia bez odpowiedzi. Pomocy nie odmówił również policjant Wydziału Ruchu Drogowego – sierż Szymon Owczarek, którego poprosiła starsza kobieta.

Roztrzęsiona podbiegła do radiowozu i wykrzyczała, że wiatr zerwał jej dach z pomieszczenia gospodarczego. - Słysząc głośny huk, zaniepokojona kobieta wybiegła z domu zobaczyć co się dzieje. Silny podmuch wiatru przewrócił ją na ziemię – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. Próbowała wzywać pomoc, lecz działania były bezskuteczne, bo nikt jej nie słyszał, a odcięty dopływ prądu uniemożliwił jakikolwiek kontakt z rodziną.

Bezsilna kobieta, walcząc z podmuchami wiatru, wyszła na ulicę, aby szukać pomocy. W ciemnościach zauważyła białą czapkę funkcjonariusza ruchu drogowego. Kobieta płacząc opowiedziała mu całe zdarzenie. Mówiła, że próbowała dzwonić po pomoc , lecz telefon się rozładował. Policjant udzielił kobiecie pomocy i zadzwonił po strażaków, którzy uprzątnęli szkody wyrządzone przez orkan.

W szpitalu opatrzono kobiecie zranioną dłoń. Po całym zdarzeniu kobieta zadzwoniła na komendę, aby podziękować policjantowi za okazaną pomoc. - Była wzruszona tak wspaniałą współpracą i pomocą nowosolskich służb – mówi st. sierż. Sęczkowska.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…