Na komendę policji w Nowej Soli zadzwoniła jedna z mieszkanek powiatu nowosolskiego, która podziękowała za pomoc sierż. Szymonowi Owczarkowi, który pomagał jej w usuwaniu skutków orkanu Ksawery.

Orkan Ksawery, który przeszedł przez powiat nowosolski, wyrządził sporo szkód, powalając drzewa i gałęzie na samochody i dachy domów, które zostały uszkodzone. Dyżurni nowosolskiej policji na bieżąco odbierali zgłoszenia dotyczące zdarzeń spowodowanych przez silne podmuchy wiatru.

Funkcjonariusze nie zostawiali żadnego zgłoszenia bez odpowiedzi. Pomocy nie odmówił również policjant Wydziału Ruchu Drogowego – sierż Szymon Owczarek, którego poprosiła starsza kobieta.

Roztrzęsiona podbiegła do radiowozu i wykrzyczała, że wiatr zerwał jej dach z pomieszczenia gospodarczego. - Słysząc głośny huk, zaniepokojona kobieta wybiegła z domu zobaczyć co się dzieje. Silny podmuch wiatru przewrócił ją na ziemię – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. Próbowała wzywać pomoc, lecz działania były bezskuteczne, bo nikt jej nie słyszał, a odcięty dopływ prądu uniemożliwił jakikolwiek kontakt z rodziną.

Bezsilna kobieta, walcząc z podmuchami wiatru, wyszła na ulicę, aby szukać pomocy. W ciemnościach zauważyła białą czapkę funkcjonariusza ruchu drogowego. Kobieta płacząc opowiedziała mu całe zdarzenie. Mówiła, że próbowała dzwonić po pomoc , lecz telefon się rozładował. Policjant udzielił kobiecie pomocy i zadzwonił po strażaków, którzy uprzątnęli szkody wyrządzone przez orkan.

W szpitalu opatrzono kobiecie zranioną dłoń. Po całym zdarzeniu kobieta zadzwoniła na komendę, aby podziękować policjantowi za okazaną pomoc. - Była wzruszona tak wspaniałą współpracą i pomocą nowosolskich służb – mówi st. sierż. Sęczkowska.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…