Dwie obywatelki Niemiec wybrały się na spacer z psami do przygranicznych Zasiek i zagubiły się. W ich poszukiwania zaangażowane było Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 10 października, wieczorem. Dyżurny komisariatu w Lubsku dostał zgłoszenie o zagubieniu się kobiet w lesie. Dwie obywatelki Niemiec przyjechały do przygranicznych Zasiek. Tam zaparkowały samochód i poszły na spacer z psami do lasu.

Kobiety po chwili zgubiły się w lesie. Nie mogły odnaleźć drogi powrotnej. Błądziły przez około dwie godziny. W końcu powiadomiły niemiecką policję, a ta przez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku zawiadomiła o zdarzeniu polskich policjantów.

Kobiety podały położenie odczytując je z oznaczenia znajdującego się na kamieniu. Dyżurny komisariatu w Lubsku skontaktował się z dzielnicowym, który znał dobrze ten teren. - Asp. szt. Mariusz Żukowski przebywał na urlopie, ale biorąc pod uwagę fakt, że było już ciemno, a lasy w tym rejonie są bardzo rozległe, wspólnie z leśniczym Dariuszem Pawelcem ustalili położenie, w jakim mogą znajdować się kobiety i udali się odszukać zagubione obywatelki Niemiec – mówi podkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

W tym samym czasie dyżurny lubskiego komisariatu ponownie skontaktował się z Centrum w Świecku. Przekazał informację, żeby zagubione kobiety nie oddalały się i czekały w tym samym punkcie na pomoc. Po około pół godzinie policjant i leśniczy odnaleźli zziębnięte kobiety i odwieźli je do miejscowości Zasieki. - Stąd swoim samochodem całe i zdrowe, a przede wszystkim bardzo szczęśliwe i wdzięczne za pomoc, mogły powrócić do domu – mówi podkom. Berestecka.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…