Żagańscy policjanci wyjaśniają okoliczności związane z tragiczną śmiercią 57-letniej kobiety, która zmarła w mieszkaniu przy ul. Kolejowej, prawdopodobnie w wyniku zatrucia czadem. Syn ofiary po wyjściu ze szpitala został zatrzymany do wyjaśnienia.

Do tragedii doszło 9 października. W mieszkaniu przy ul. Kolejowej zasłabły osoby najprawdopodobniej w wyniku zatrucia czadem. Same nie mogą otworzyć drzwi. Na miejsce pojechał patrol policji, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Po wyważeniu drzwi mieszkania policjanci razem ze strażakami weszli do środka. Tam znaleźli kobietę i jej 37-letniego syna. 57-letnia kobieta nie dawała oznak życia, lekarz stwierdził jej zgon. 34-latek z objawami zatrucia został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Strażacy w mieszkaniu stwierdzili bardzo duże stężenie tlenku węgla. Z budynku zostało ewakuowanych kilku mieszkańców. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Oględziny i inne działania dochodzeniowo-śledcze były przeprowadzone z udziałem biegłych. Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności śmierci 57-letniej kobiety.

Podczas działań prowadzonych w mieszkaniu przy ul. Kolejowej, w pokoju 34-latka policjanci znaleźli amunicję i elementy broni. Saperzy z jednostki w Głogowie przeszukali wszystkie pomieszczenia. Amunicja i broń zostały zabezpieczone przez saperów. 34-letni mężczyzna, po wyjściu ze szpitala, został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci przekazali już materiały w tej sprawie żagańskiej prokuraturze rejonowej. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…