Złodziej ukradł wózek inwalidzki należący do niepełnosprawnej zielonogórzanki. 75-latek wpadł na deptaku jak szedł ze skradzionym wózkiem. Przyznał się. Powiedział, że chciał nim wozić złom.

Wszystko wydarzyło się w piątek 13 października. Około godz. 11.30 dyżurny zielonogórskiej komendy dostał zgłoszenie o kradzieży wózka inwalidzkiego. Został skradziony z klatki schodowej bloku przy ul. Chrobrego. Należy do niepełnosprawnej zielonogórzanki.

Na miejscu szybko pojawił się patrol policji. - Mundurowi po zebraniu informacji rozpoczęli poszukiwania wózka i sprawcy kradzieży – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Jednocześnie dyżurny podał komunikat o kradzieży wózka do innych patroli.

Przed godziną 12:00 jeden z patroli zauważył na zielonogórskim deptaku idącego z wózkiem inwalidzkim starszego mężczyznę. Mężczyzna został wylegitymowany. Policjanci pytali mężczyznę czy jest właścicielem wózka. - Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom skąd go ma, a po chwili przyznał, że zabrał go kilkanaście minut wcześniej z klatki schodowej bloku – mówi podinsp. Stanisławska. Powiedział, że zamierzał wózkiem później wozić złom. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę.

Złodziejem okazał się 75-letni zielonogórzanin, znany policji i wcześniej notowany za drobne przestępstwa. 75-latek zostanie wkrótce przesłuchany. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. Wózek zostanie wkrótce oddany niepełnosprawnej zielonogórzance.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…