21-letni mężczyzna bez problemów włamał się do volvo w Krośnie Odrzańskim. Nie przypuszczał jednak, że sam wpadnie w pułapkę. W pewnym momencie samochód stoczył się a nogi złodzieja zostały zakleszczone między drzwiami i drugim pojazdem. 21-latek zaczął wołać pomocy i wciskać klakson. Złodzieja uwolnili przechodnie, trafił do szpitala i potem do celi.

21-latek postanowił okraść samochód zaparkowany na ul. Poznańskiej. Bez problemu włamał się do volvo. - Usiadł tak, że nogi miał na zewnątrz i zaczął przeszukiwać samochód – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. W pewnym momencie samochód stoczył się. Auto uderzyło drzwiami w samochód stojący obok zakleszczając nogi złodzieja. 21-latek nie mógł sam wyjść z auta. W dodatku cierpiał ogromny ból zakleszczonych nóg

Wystraszony 21-latek zaczął wołać o pomoc. – Do tego wciskał klakson robiąc hałas na ulicy – mówi asp. szt. Kulka. Chciał zwrócić na siebie uwagę. Wołanie o pomoc usłyszał mężczyzna, który akurat był na spacerze z psem. Sam nie był wstanie wydostać zakleszczonego mężczyzny. O pomoc poprosił jeszcze jedną osobę. – Mężczyźni wspólnie przepchnęli pojazd tak, że uwolnili nogi włamywacza – opowiada asp. szt. kulka.

Złodziej ucierpiały na tyle mocno, że nie mógł chodzić. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. 21-latek został przewieziony do szpitala. Wcześniej opowiedział mężczyźnie, który go uwolnił, że nie jest złodziejem, a samochód należy do jego ojca. – Dodał nawet, że ojciec będzie zły jak dowie się o zdarzeniu – mówi asp. szt. Kulka.

Do auta po pewnym czasie podszedł właściciel. O włamaniu powiadomił policję. Policjanci szybko ustalili dane złodzieja i zapukali do drzwi mieszkania 21-latka. Od razu przyznał się, że to on włamał się do volvo. W jego mieszkaniu były też rzeczy pochodzące z innych włamań. 

21-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch volkswagenów oraz punktu gastronomicznego. Odpowie też za usiłowanie kradzieży z włamaniem do volvo. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia. 

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…