Wszystko wydarzyło się w niedzielę 15 października około godziny 13.00 w centrum Sulechowa. Na ul. Jana Pawła II dwóch bandytów podbiegło do mężczyzny idącego chodnikiem. - Jeden ze sprawców uderzył go w głowę. Pokrzywdzony upadł i stracił przytomność – mówi podinsp. Małgorzata Barska z biura prasowego zielonogórskiej policji. Bandyta najpierw przeszukał nieprzytomnemu mężczyźnie kieszenie i zabrał pieniądze, a potem jeszcze dwa razy kopnął leżącą ofiarę.  

Brutalny napad widziały dwie sulechowskie nastolatki. Bandyci podbiegli do nastolatek i straszyli je. – Powiedzieli, że jeżeli zawiadomią policję to pożałują – relacjonuje podinsp. Barska. Nastolatki nie wystraszyły się. Zadzwoniły na numer 997 i opowiedziały o napadzie. Podały również szczegółowe opisy wyglądu bandytów. W tym czasie inni świadkowie brutalnego napadu wezwali pogotowie ratunkowe.

Bandyci zostali zatrzymani kilkadziesiąt minut po napadzie. Napad dokładnie nagrały kamery monitoringu. Zatrzymani to dwaj 21-letni mieszkańcy Sulechowa, znani już policji za przestępstwa przeciwko mieniu, groźby karalne i przestępstwa narkotykowe.

Bandyci zabrali pokrzywdzonemu 38 zł. Pieniądze znaleziono przy nich w chwili zatrzymania. Obaj 21-latkowie byli pijani. Jeden z nich wydmuchał aż 3 promile alkoholu, drugi miał promil.  

Napastnicy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, za który grozi kara do 12 lat więzienia oraz zastraszania świadków, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Sąd na wniosek świebodzińskiej prokuratury aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. 

- Serdecznie gratulujemy postawy dzielnym nastolatkom z Sulechowa, które wykazały się odwagą i dojrzałością jakiej brakuje niejednej dorosłej osobie – mówi podinsp. Barska.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…