Policyjna służba to nie tylko ściganie przestępców, czy wystawianie mandatów za wykroczenia. Pokazali to dwaj zielonogórscy policjanci st. sierż. Łukasz Szwajkowski i st. post. Jacek Potocki. 

Do zielonogórskiej komendy przyszedł mail z podziękowaniami dla dwóch policjantów. Oto jego treść.

„Pragnę złożyć serdeczne podziękowania od podróżujących z powiatów sulęcińskiego i międzyrzeckiego dla funkcjonariuszy: starszy sierżant Łukasz Szwajkowski i starszy posterunkowy Jacek Potocki, za życzliwość, zaangażowanie i pomoc w trudnej sytuacji drogowej. Kierująca samochodem osobowym wjechała w dziurę w jezdni na jednej z ulic miasta Zielona Góra, wskutek czego uszkodzeniu uległo koło. Konieczna była wymiana. Stojący przy jezdni uszkodzony samochód zauważyli przejeżdżający obok ww. funkcjonariusze policji. Panowie natychmiast zareagowali i udzielili sprawnej pomocy.

Jestem pod ogromnym wrażeniem postawy policjantów.

- To właśnie pomoc potrzebującym w wielu różnych sytuacjach. Miło jest zarówno policjantom jak i ich przełożonym kiedy otrzymują takie podziękowania, jak przysłane e-mailem – mówi podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji.

Policjanci, którzy tak miło zachowali się wobec pań, służą w II Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Sztab Policji i Prewencji zielonogórskiej komendy. - Wielu policjantów codziennie pomaga mieszkańcom powiatu w rożnych sytuacjach. Szczególnie jest nam miło, kiedy ktoś pamięta o prostym „dziękuję” – mówi podinsp. Barska.

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…