Lubuscy policjanci konwojowali 52-letniego mężczyznę, członka zorganizowanej grupy przestępczej działającej m. in. na terenie województwa zachodniopomorskiego. Bandyta poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany w Niemczech.

Sąd Rejonowy w Szczecinie postanowieniem  z 18 kwietnia ub.r. na wniosek szczecińskiej prokuratury okręgowej zdecydował o tym, że 52-letni mieszkaniec Szczecina ma trafić do aresztu.

Na mężczyźnie ciążyły bardzo poważne zarzuty, związane m.in. z działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem znacznej ilości narkotyków i środków psychotropowych, popełnianiem przestępstw skarbowych, w szczególności związanych z handlem papierosami bez polskiej akcyzy. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

52-latka zatrzymała niemiecka policja. We środę, 3 stycznia, mężczyzna został przewieziony przez niemieckich policjantów na przejście graniczne w Słubicach. - Od tego momentu odpowiedzialnymi za konwój byli już lubuscy policjanci. Choć w głównej mierze przedsięwzięcie to realizowane było przez wydział konwojowy, to wsparci oni zostali policyjnymi antyterrorystami – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Dwa wozy bojowe policyjnych antyterrorystów oraz policjanci specjalizujący się w konwojowaniu osób, stosując profesjonalne zasady taktyki sprawiły, że kolumna pojazdów z zatrzymanym mężczyzną bezpiecznie dotarła do jednego z aresztów śledczych w województwie lubuskim.

 

 

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Bogdan Wilczewski. Zniknął w styczniu

 

Żagańska policja poszukuje zaginionego Bogdana Wilczewskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 stycznia br.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…