Zielonogórscy policjanci dbali o porządek i bezpieczeństwo osób biorących udział w uroczystościach związanych ze Świętem Trzech Króli. Uroczystości przebiegły bez zakłóceń.

Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze ruszył deptakiem dokładnie o godzinie 13.45, zaraz po mszy w Kościele Najświętszego Zbawiciela i zakończeniu inscenizacji na specjalnie przygotowanej scenie u zbiegu ulic Bankowej i Alei Niepodległości.  Policjanci, strażacy i przedstawiciele organizatora zadbali o odpowiednie zabezpieczenie ulic tak, aby uczestnicy tej ulicznej parady, wśród których było bardzo wiele dzieci, mogli spokojnie i bezpiecznie w skupieniu wziąć udział w uroczystościach.

- Policjanci zablokowali dojazd w okolice deptaka, tak aby przypadkowe pojazdy nie zagrażały osobom poruszającym się po drogach – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

W uroczystościach odbywających się w Zielonej Górze wzięło udział ok. 5 tys. osób z powiatu zielonogórskiego, nowosolskiego i innych. - Parada przebiegła bez zakłóceń, a po jej zakończeniu uczestnicy spokojnie rozeszli się do domów – mówi podinsp. Stanisławska.

Policjanci jeszcze przez pewien czas byli obecni w okolicach deptaka. W sumie nad bezpieczeństwem wszystkich osób czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy służb porządkowych, w tym kilkunastu policjantów.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Bogdan Wilczewski. Zniknął w styczniu

 

Żagańska policja poszukuje zaginionego Bogdana Wilczewskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 stycznia br.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…