Zielonogórski policjant st. asp. Maciej Matuszewski z wydziału prewencji, po służbie zatrzymał sprawców kradzieży alkoholu ze sklepu. Kobieta i mężczyzna, którzy wynieśli alkohol, szybko przekonali się, że takie ryzyko nie jest opłacalne. Zostali ukarani mandatami po 500 zł.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 6 stycznia. St. asp. Maciej Matuszewski był po służbie. Wszedł po zakupy do jednego ze sklepów spożywczych na os. Morelowym. W pewnej chwili, gdy już stał w kolejce do kasy, zauważył kobietę i mężczyznę. Wynosili alkohol, za który nie zapłacili. - Bez chwili wahania, st. asp. Matuszewski powiadomił telefonicznie o zdarzeniu dyżurnego komendy i pobiegł za sprawcami kradzieży sklepowej – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjant zauważył parę uciekającą ze skradzionymi puszkami z piwem. Biegli w kierunku jednego z bloków. St. asp. Matuszewski podbiegł do nich, wylegitymował się i zatrzymał. Chwilę później podjechał patrol policji. Sprawcy kradzieży dostali mandaty w wysokości po 500 zł.

- Skradziony alkohol wrócił do właściciela sklepu, który nie krył radości, bo jak oświadczył, kradzieże sklepowe są dla niego prawdziwą plagą – mówi podinsp. Stanisławska.

To nie pierwsza taka interwencja w czasie wolnym od służby st. asp. Macieja Matuszewskiego. Dwa tygodnie temu, będąc również na zakupach, zatrzymał osobę poszukiwaną. 

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Bogdan Wilczewski. Zniknął w styczniu

 

Żagańska policja poszukuje zaginionego Bogdana Wilczewskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 stycznia br.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…