Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca Nowej Soli dyżurnemu, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 20-letniego „graficiarza”, który malował mur jednej z firm. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy wieczór, 5 stycznia. Dyżurny nowosolskiej policji dostał informację od mieszkańca, że na jednej z ulic ktoś maluje graffiti na murze. Policjanci pojechali na miejsce. Tam zastali młodego mężczyznę, który malował ogrodzenie firmy. Podczas rozmowy z nim mundurowi zauważyli, że 20-latek ma ręce brudne od farby, a w trakcie kontroli znaleźli przy nim puszkę farby. W aucie miał projekty graffiti oraz pozostałe puszki z farbami.

Policjanci ustalili, że młody mieszkaniec powiatu wschowskiego może odpowiadać również za inne przypadki uszkodzenia mienia. - 20-latek został przewieziony na komendę i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Ponadto sąd może nakazać mu naprawienie szkody. - Doceniają postawę zgłaszającego, który poinformował dyżurnego o tym zdarzeniu. Dobra współpraca społeczeństwa z policją pozytywnie wpływa na poziom naszego bezpieczeństwa – zaznacza st. sierż. Sęczkowska.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Bogdan Wilczewski. Zniknął w styczniu

 

Żagańska policja poszukuje zaginionego Bogdana Wilczewskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 stycznia br.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…