Podinsp. Piotr Fabijański z fotela szefa zielonogórskiej policji został awansowany do komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Tam obejmie stery zastępcy szefa lubuskiej policji. Komendantem miejskim zostaje mł. insp. Jarosław Tchorowski, dotychczasowy zastępca Fabijańskiego.

Jak ustalił portal poscigi.pl zmiany w fotelach szefów zielonogórskiej policji właśnie nastąpiły. Mówiło się o nich już od dawna. Najmocniej przed świętami i Nowy Rokiem. W kuluarach szeptano, że zmiany nastąpią w lutym tego roku.

Dziś jest już pewne, że obecny szef zielonogórskich policjantów idzie do Gorzowa. Podinsp. Piotr Fabijański zasiądzie w fotelu zastępcy szefa lubuskiej policji. To dla niego duży awans. Podinsp. Fabijański doskonale sprawdził się w Zielonej Górze, teraz czas na nowe wyzwania.

Mł. insp. Jarosław Tchorowski obejmuje fotel szefa zielonogórskiej policji. Na razie jest pełniącym obowiązki. Wszystko jednak wskazuje na to, że taki stan rzeczy nie potrwa długo. Da mł. insp. Tchorowskiego to też kolejny awans. Wcześniej przez wiele lat był naczelnikiem drogówki, skąd trafił do gabinetu zastępcy komendanta zielonogórskich policjantów. Teraz idzie jeszcze wyżej zmieniając fotel w kolejnym, najważniejszym gabinecie w całej komendzie.

Fabijański zdołał zaskarbić sobie przychylność policjantów. Jak sami mówią, wprowadził spokój na komendzie. Policjanci polubili komendanta Fabijańskiego między innymi za przejrzystość poleceń. Mł. insp. Tchorowski to człowiek „stąd”. Doskonale zna zielonogórską policję. Tutaj stawiał pierwsze kroki od patroli ulicznych. Od dawna jest widziany podczas największych czy najtrudniejszych wydarzeń w mieście i na terenie powiatu.

 

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…