Policjanci z komisariatu w Witnicy zatrzymali 30-latka, który był poszukiwany aż 17 listami gończymi. Mężczyzna na widok policjantów próbował ucieczki. Po pościgu został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej komendy. Mężczyzna karany przez sąd m.in. za znieważenie i groźby karalne trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi następne kilkanaście miesięcy.

Wszystko wydarzyło się w środę, 12 stycznia. Policjanci kryminalni z komisariatu w Witnicy zabezpieczali nagranie z monitoringu do jednej z prowadzonych przez nich spraw. W pewnym momencie jeden z nich zauważył na monitoringu 30-letniego mieszkańca Witnicy. To poszukiwany do odbycia kary więzienia za popełnione przestępstwa.

Policjanci natychmiast poszli w miejsce, w którym wypatrzyli 30-latka. Mężczyzna, gdy zauważył zbliżających się do niego policjantów zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali mieszkańca Witnicy w jednym z domów. 30-latek został przewieziony do gorzowskiej komendy. Następnego dnia trafił do więzienia.

Mężczyzna był poszukiwany aż 17 listami gończymi, mi.in. za znieważenie policjantów, groźby karalne oraz za niezastosowanie się do kary grzywny. - Te były orzeczone przez sąd za wykroczenia związane z naruszeniem porządku publicznego. I dlatego najbliższe kilkanaście miesięcy mężczyzna spędzi w zakładzie karnym – mówi sierż. szt. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…