Bez celu i żadnej przyczyny dwóch młodych mężczyzn podpaliło elewację budynku jednej ze szkół w Świebodzinie. Dzięki nagraniu monitoringu oraz pracy operacyjnej świebodzińskich policjantów ustalono sprawców. Za swoje zachowanie odpowiedzą oni teraz przed sądem.

W okresie między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem kilka młodych osób zebrało się przy wejściu do jednej ze świebodzińskich szkół. W pewnym momencie jeden z mężczyzn podpalił butelkę i ustawił ją przy elewacji budynku, prawdopodobnie po to, aby wiejący wiatr nie ugasił ognia.

Ogień zapalił jednak elewację budynku. Młodzi wandale nic sobie z tego nie robili. Pomagali koledzy, którzy dostarczali kolejne rzeczy mogące się spalić dla podtrzymania ognia. - Na szczęście, zanim grupa osób rozeszła się do swoich miejsc zamieszkania, zdecydowała się ugasić ogień, który uszkodził elewację budynku. Straty wyceniono na około 1500 zł – mówi sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Świebodzińscy policjanci, gdy dowiedzieli się o tym zdarzeniu, od razu przystąpili do pracy. Zabezpieczony monitoring oraz działania operacyjne kryminalnych pozwoliły ustalić personalia całej grupy biorącej udział w tym zajściu. To osoby w wieku od 17 do 19 lat.

Prokuratura Rejonowa ze Świebodzina wraz z Wydziałem Dochodzeniowo Śledczym z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie postawili mężczyznom zarzuty. Grozi im teraz kara do nawet 5 lat więzienia.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…