Przed sądem w Krośnie Odrzańskim stanie 23-latek, który między innymi kradzioną kartą bankomatową zapłacił za zakupy niemal 35 tys. zł. Na koncie ma liczne włamania i kradzieże do domów, garaży i pojazdów, a także kradzież samochodu i posiadanie narkotyków. Jego ofiary łącznie straciły 65 tys. zł. Zarzuty usłyszało jeszcze pięciu innych dorosłych mężczyzn i osoba nieletnia.

Sprawa prowadzona przez kryminalnych z krośnieńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim znalazła finał w sądzie. Praca śledczych i zgromadzony materiał w sprawach dały podstawy do sporządzenia aktu oskarżenia.

Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu mężczyznom w wieku 17, 21, 23 i 49 lat. Usłyszeli łącznie 35 zarzutów. Ponadto 8 zarzutów kradzieży z włamaniem. Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszała nieletnia.

Najwięcej czynów, bo aż 29, zarzuca się 23-latkowi. Mężczyzna w pierwszej połowie ubiegłego roku dokonał  licznych przestępstw na terenie Krosna Odrzańskiego, okolic oraz na terenie powiatu zielonogórskiego. Został zatrzymany w maju ub.r, po tym jak razem z 21-latkiem włamał się do opla vectry. Ukradli między innymi portfel z dokumentami, telefon komórkowy, zestaw narzędzi, radio, zestaw wędkarski i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 2 tys. zł.

Do zatrzymania doszło dzięki współpracy policjantów z jednym z pokrzywdzonych. Zarzuty, jakie wówczas usłyszał, poza kradzieżą z włamaniem do opla, dotyczyły również kradzieży volkswagena golfa wartości 5 tys. zł. i posiadanie narkotyków. Ponieważ 23-latek zarzucanych czynów dopuścił się w warunkach recydywy, prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt. Mężczyzna trafił za kratki.

Podczas śledztwa okazało się, że nie były to jedyne przestępstwa 23-latka. Pod koniec kwietnia ub.r., wykorzystując okazję ukradł z otwartego auta saszetkę z pieniędzmi, dokumentami, kartą płatniczą. Używając karty bankomatowej wypłacił pieniądze z bankomatu, a także wspólnie z innym 23-latkiem i nieletnią dokonał zakupów w Zielonej Góry na kwotę około 35 tys. zł. Policjanci odzyskali część zakupionych za pomocą tej karty rzeczy.

W kwietniu i maju, wspólnie z 21-latkiem włamał się do garażu w Krośnie Odrzańskim. Ukradł piłę spalinową i inne rzeczy o łącznej wartości ponad 500 zł,. To nie koniec. Próbował włamać się do domu jednorodzinnego na terenie powiatu zielonogórskiego. Włamał się  do innego domu, z którego ukradł różnego rodzaju narzędzia, nawigację, telefon komórkowy,  dokumenty, odzież sportową na kwotę niemal 3,5 tys. zł. Sam w Krośnie Odrzańskim i okolicach ukradł saszetkę wraz z dokumentami i kartą bankomatową. Z konta ofiary wypłacił niemal 2,2 tys. zł. Na „chwilę” ukradł opla astrę. Włamał się do czterech garaży, do domu, kurnika oraz na teren budowy dwóch domów. Ukradł peugeota, Łączna kwota strat, na którą naraził pokrzywdzonych, to ponad 65 tys. zł.

17-latek, 23-latek oraz 49-latek odpowiedzą za ukrywanie przedmiotów, które kradł 23-latek.

 

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…