Dwie kobiety o ciemnej karnacji weszły do mieszkania starszej zielonogórzanki i pod pozorem sprzedaży obrusów, przeszukały mieszkanie i ukradły oszczędności oraz biżuterię. Zielonogórzanka straciła ponad 10 tys. zł.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 12 lutego. Do drzwi mieszkania w bloku przy ul. Monte Cassino zapukały dwie kobiety. Starsza zielonogórzanka wpuściła je do mieszkania. – Jedna z kobiet zaczęła pokazywać jej obrusy rozkładając tak, żeby kryć to co robi druga z kobiet – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

W tym czasie druga  z oszustek przeszukiwała pokój. Kradła co tylko miało wartość. Po chwili obie kobiety o ciemnej karnacji wyszły z mieszkania zielonogórzanki. Okazało się, że ukradły pieniądze i biżuterię. Kobieta straciła w sumie ponad 10 tys. zł.

- Nie wpuszczamy obcych osob do domu, tym bardziej kiedy są nachalne i wzbudzają jakiekolwiek zastrzeżenia  – przypomina podinsp. Stanisławska. Oszustki oferujące obrusy są tak nachalne i sprytne, że zaraz po otwarciu drzwi od mieszkania starają się wejść do środka.

W poniedziałek, 12 lutego, dyżurny zielonogórskiej policji odebrał również sześć zgłoszeń dotyczących prób oszustwa metodą „na wnuczka”. Każda próba oszustwa była taka sama. Oszust podawał się za policjanta, który prowadzi akcję przeciwko oszustom działającym metodą „na wnuczka”. Podczas rozmowy sondował ile dana osoba może mieć pieniędzy.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…