Dziewięć ton nielegalnego tytoniu znaleźli lubuscy funkcjonariusze KAS w ciężarowej scanii. Przewoźnik nie miał licencji na transport międzynarodowy i dokumentów transakcyjnych. Za kierownicą ciężarówki siedział 39-letni Lubuszanin.  

 Lubuscy funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie zatrzymali do kontroli ciężarówkę koło przejścia granicznego w Świecku. Kierowca miał przy sobie jedynie dokument przewozowy CMR. Wynikało z niego, że wiezie 9 ton suszu tytoniowego z Niemiec do firmy na terenie województwa lubuskiego.

39-latek nie miał licencji na wykonywanie usług transportowych w obrocie międzynarodowym, ani numeru referencyjnego potwierdzającego zgłoszenie przesyłki w systemie.

- Sprawcom przemytu towaru o znacznej wartości rynkowej, brak numeru referencyjnego oraz prowadzenie działalności transportowej bez licencji grożą dotkliwe kary finansowe oraz kara więzienia – mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…