Wszystko wydarzyło się w sobotę, 24 lutego, w Nowogrodzie Bobrzańskim. Pijany mężczyzna zataczał się i upadał. Zauważyli to zielonogórscy policjanci. Na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Pijany został przewieziony do szpitala.

Patrol zielonogórskiej policji w Nowogrodzie Bobrzańskim zauważył pijanego mężczyznę. Idąc zataczał się i co chwilę upadał. Patrol zatrzymał się i na miejsce wezwał karetkę pogotowia ratunkowego. Pijany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Zielonej Górze.

Od kilku dni mamy do czynienia z silnymi mrozami. Gdyby pijany mężczyzna upadł i zasnął, zostając długo niezauważonym, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci właśnie z powodu mrozów zwracają szczególną uwagę nie tylko na osoby bezdomne, ale również pijane.

Pomimo wzmożonych kontroli policjanci nie są w stanie sprawdzić wszystkich miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mogą też nie zauważyć pijanej leżącej osoby. Dlatego mundurowi liczą na czujność i obywatelską postawę mieszkańców. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112 służby są w stanie bardzo szybko reagować na niebezpieczne sytuacje związane z zagrożeniem życia i zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…