Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zdobyli informację o mężczyźnie, który w swoim mieszkaniu może mieć znaczne ilości narkotyków. Policjanci ustalili dokładny adres mieszkania mężczyzny i zatrzymali go. W domu miał dużo narkotyków, kórymi od dawna handlował. Diler był zaskoczony zatrzymaniem.

Ustalony mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta. - Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Po zatrzymaniu policjanci pojechali z34-latkiem do jego mieszkania. Podczas czynności byli obecni współpracujący z policjantami funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze – Babimoście wraz z psem do wykrywania narkotyków.

Operacyjne ustalenia kryminalnych okazały się trafne. W mieszkaniu znaleziono ponad 90 gramów marihuany, 63 gramy amfetaminy i 32 tabletki ecstasy. W mieszkaniu 34-latka były wagi elektroniczne i telefony komórkowe.

Zatrzymany mężczyzna to zielonogórzanin, znany policji i już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. - 34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu – mówi podinsp. Stanisławska. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora 34-latek trafił pod policyjny dozór. - Sprawa jest rozwojowa, policjanci prowadzą dalsze czynności – mówi podinsp. Stanisławska.

Od początku roku policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wszczęli 29 spraw dotyczących przestępstw narkotykowych. Do tych spraw zostało zatrzymanych łącznie 25 osób, które usłyszały zarzuty m.in. posiadania, udzielania lub handlu narkotykami. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…