Tym razem oszust próbował straszyć ofiarę hakerami. – Mówi, że hakerzy mają dostęp do konta danej osoby i zabiorą z niego całe oszczędności – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

W środę, 28 lutego, dyżurny zielonogórskiej policji odebrał zgłoszenie od osoby, którą próbowali naciągnąć oszuści działający metodą „na wnuczka”. Tym razem niedoszłą ofiarę próbowali nastraszyć hakerami. – Powiedzieli, że hakerzy mają dostęp do konta i wyciągną niego wszystkie oszczędności – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Radzą wypłacić oszczędności, po które zgłoszą się policjanci i wezmą na przechowanie.

Hakerzy to nowy sposób straszenia ofiar przez oszustów. Ma za zadanie wywołanie paniki i w rezultacie wypłatę pieniędzy. Przypominamy. Policja nigdy nie zabezpiecza pieniędzy z kont ani nie przyjmuje ich na przechowanie przed złodziejami czy oszustami.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…