Maja Dychtera i Piotr Wnęk znaleźli portfel z gotówką i kartą bankomatową. Nie połakomili się na pieniądze, tylko poszli na policję. Dzięki temu gotówka wróciła do właściciela.

Maja, 15-latka, uczennica Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze w środę, 22 grudnia, szła z kolegą 18-letnim Piotrkiem Wnękiem, uczniem Zespołu Szkół Elektronicznych. Na ul. Kupieckiej 15-latka zobaczyła leżący na jezdni portfel. Podniosła go i dała Piotrkowi. – W środku było niemal 900 zł i karta bankomatowa – mówi Piotrek. Kiedy nastolatkowie zobaczyli gotówkę nie pomyśleli jednak co sobie za nią kupią. – A przydałaby się przecież jakaś nowa gra na konsolę – śmiał się Piotrek, który  miał ją już w zasięgu ręki. Mogli zabrać pieniądze, a portfel po prostu wrzucić do śmietnika. – Pomyśleliśmy sobie, że gdybym któreś z nas zgubiło pieniądze, to też chcielibyśmy aby je nam ktoś oddał – mówi Maja.

Oboje z portfelem poszli na komendę policji. Oddali znaleziony fant. Mundurowi szybo ustalili do kogo należy portfel i gotówka. – Byłem bardzo zdziwiony, to dla mnie bardzo dużo pieniędzy. Na Ukrainie to miesięczna pensja – mówi Wołodymir Ryzych. Mężczyzna spisał już portfel na straty. Tym bardziej nie liczył na to, że ktoś odda mu jego pieniądze. – Na Ukrainie to nie do pomyślenia żeby ktoś zwrócił znalezione pieniądze, w dodatku tak ogromną kwotę – przyznał Wołodymir, który idąc na komendę policji nie dowierzał, że w portfelu rzeczywiście będzie gotówka.

Wołodymir, pracujący w Świebodzinie w sklepie internetowym, dał Mai czekoladę, ale to nie koniec. – Zapraszam Maję i Piotrka na pizzę, muszę się im jakoś odwdzięczyć – mówi szczęśliwy 36-latek.  

Z postawy nastolatków dumni są policjanci. – To dość niecodzienne zachowanie. Przecież młodzi ludzie mogli sobie te pieniądze wziąć, wydać na co zechcieli, bo i tak nikt o tym nie wiedziałby. Tymczasem mamy zwrot pieniędzy. Nic tylko gratulować – mówi asp. szt. Sławomir Wasiel, zastępca naczelnika zielonogórskiej prewencji. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…