Maja Dychtera i Piotr Wnęk znaleźli portfel z gotówką i kartą bankomatową. Nie połakomili się na pieniądze, tylko poszli na policję. Dzięki temu gotówka wróciła do właściciela.

Maja, 15-latka, uczennica Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze w środę, 22 grudnia, szła z kolegą 18-letnim Piotrkiem Wnękiem, uczniem Zespołu Szkół Elektronicznych. Na ul. Kupieckiej 15-latka zobaczyła leżący na jezdni portfel. Podniosła go i dała Piotrkowi. – W środku było niemal 900 zł i karta bankomatowa – mówi Piotrek. Kiedy nastolatkowie zobaczyli gotówkę nie pomyśleli jednak co sobie za nią kupią. – A przydałaby się przecież jakaś nowa gra na konsolę – śmiał się Piotrek, który  miał ją już w zasięgu ręki. Mogli zabrać pieniądze, a portfel po prostu wrzucić do śmietnika. – Pomyśleliśmy sobie, że gdybym któreś z nas zgubiło pieniądze, to też chcielibyśmy aby je nam ktoś oddał – mówi Maja.

Oboje z portfelem poszli na komendę policji. Oddali znaleziony fant. Mundurowi szybo ustalili do kogo należy portfel i gotówka. – Byłem bardzo zdziwiony, to dla mnie bardzo dużo pieniędzy. Na Ukrainie to miesięczna pensja – mówi Wołodymir Ryzych. Mężczyzna spisał już portfel na straty. Tym bardziej nie liczył na to, że ktoś odda mu jego pieniądze. – Na Ukrainie to nie do pomyślenia żeby ktoś zwrócił znalezione pieniądze, w dodatku tak ogromną kwotę – przyznał Wołodymir, który idąc na komendę policji nie dowierzał, że w portfelu rzeczywiście będzie gotówka.

Wołodymir, pracujący w Świebodzinie w sklepie internetowym, dał Mai czekoladę, ale to nie koniec. – Zapraszam Maję i Piotrka na pizzę, muszę się im jakoś odwdzięczyć – mówi szczęśliwy 36-latek.  

Z postawy nastolatków dumni są policjanci. – To dość niecodzienne zachowanie. Przecież młodzi ludzie mogli sobie te pieniądze wziąć, wydać na co zechcieli, bo i tak nikt o tym nie wiedziałby. Tymczasem mamy zwrot pieniędzy. Nic tylko gratulować – mówi asp. szt. Sławomir Wasiel, zastępca naczelnika zielonogórskiej prewencji. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…