Zielonogórski policjant, po służbie zauważył poszukiwanego przez sąd i policję mężczyznę podejrzanego o liczne włamania. 29-latek ukrywał się przed policjantami w wynajmowanym mieszkaniu na jednym z zielonogórskich osiedli. Odzyskano część skradzionych przedmiotów.

- Godną pochwały postawą wykazał się policjant z II komisariatu, który będąc po służbie zatrzymał poszukiwanego 29-latka – mówi nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Funkcjonariusz jechał prywatnym samochodem. Wtedy zauważył mężczyznę, o którym wiedział, że jest poszukiwany. Poszukiwany 29-latek jechał rowerem jedną z zielonogórskich ulic. 

Policjant zawrócił i pojechał za rowerzystą. W tym czasie poinformował dyżurnego II komisariat o sytuacji i poprosił o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego. W pewnym momencie 29-latek skręcił w osiedlową uliczkę i zatrzymał się przed klatką jednego z bloków. Policjant obserwował go będąc w kontakcie z innymi funkcjonariuszami. Po kilku minutach na miejsce przyjechali kryminalni, którzy zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań, gdzie, jak się później okazało, wynajmował pokój.

- Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli wiele różnych przedmiotów, tj. sprzęt narciarski, elektronarzędzia i różne inne przedmioty, które po sprawdzeniu okazały się kradzione – mówi nadkom. Stanisławska.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do co najmniej 13 kradzieży z włamaniami do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Odzyskany rower warty ok. 3,5 tys. zł. policjanci zwrócili już właścicielowi. - Stwierdził, iż ,,nie spodziewał się takiego prezentu na święta” – mówi nadkom. Stanisławska. Drugi odzyskany i zabezpieczony rower czeka na właściciela, którego tożsamość ustalają policjanci.

Ponadto kryminalni ustalili już tożsamość właścicieli większości pozostałych przedmiotów znalezionych w mieszkaniu 29-latka. Łączna wartość wszystkich rzeczy pochodzących z kradzieży to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna specjalizował się we włamaniach do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Fanty sprzedawał, a pieniądze przeznaczał na utrzymanie. Ponadto 29-latek był poszukiwany przez sąd w Bielsku Białej do odbycia kary aresztu. Kryminalni przedstawili mężczyźnie 13 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Policjanci poszukują właściciela roweru widocznego na zdjęciu. Właściciel powinien kontaktować się z dyżurnym Komisariatu II Policji w Zielonej Górze osobiście lub pod nr tel. 68 476 12 11.  

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…