Policjanci z komisariatu w Gubinie przed jednym z miejscowych sklepów meblowych zauważyli busa. Wewnątrz sklepu usłyszeli hałas. Po wejściu do środka znaleźli dwóch mężczyzn, którzy próbowali schować się za jedną z szaf. Mężczyźni zostali zatrzymani i wigilijną noc spędzili w policyjnej celi.

Gubińscy kryminalni w nocy z 23 na 24 grudnia patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zauważyli busa stojącego przy rampie załadunkowej sklepu meblowego. Po podjechaniu bliżej do samochodu usłyszeli odgłosy dobiegające z wnętrza sklepu. Mając podejrzenie, że ktoś może znajdować się w środku oraz biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia i możliwość ucieczki ewentualnych sprawców, poprosili o pomoc patrol interwencyjny, z którym wspólnie weszli na teren sklepu.

W trakcie sprawdzania boksów sklepowych zauważyli schowanych za szafą dwóch mężczyzn. Próbowali ukryć się przed policjantami. Zostali oni zatrzymani. Mundurowi otworzyli także busa, wewnątrz którego znaleźli spakowane meble, żyrandole, materace oraz inne rzeczy pochodzące ze sklepu. Ponadto w schowku samochodu znaleziono marihuanę i haszysz, będące własnością jednego z mężczyzn.

- Kolejne rzeczy pochodzące z przestępstwa policjanci znaleźli podczas przeszukania mieszkań i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzn. Zatrzymani to 29-letni mieszkaniec gminy Brody oraz 21-letni mieszkaniec gminy Gubin – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Mężczyźni wigilijną noc spędzili w policyjnej celi. W niedzielę 25 grudnia usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. Ponadto 21-latek usłyszał także zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do lat 3 więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 29-letni Kamil Mroczka z Drzeńska

Kamil Mroczka 19 grudnia ub.r. wyjechał do pracy w Holandii i od tego czas nie ma z nim żadnego kontaktu.

Więcej…

Listy gończe

Zielonogórska policja szuka przestępcy

 

Wydział dochodzeniowo-śledczy zielonogórskiej policji poszukuje mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa.

Więcej…