Do żagańskich policjantów zwrócił się z pomocą mężczyzna. Przyniósł znalezionego na ulicy szczeniaczka. Jeszcze tej samej nocy porzuconym pieskiem zaopiekował się jeden z mundurowych. Szczeniaczek znalazł nowy dom.

W piątkowy wieczór (30 grudnia ub.r), przed godziną 20. do żagańskiej komendy przyszedł mężczyzna. Mieszkaniec Żagania w kartonie przyniósł porzuconego szczeniaczka, którego znalazł na ulicy. - Piesek był czysty, zadbany i wyglądało na to, że był prezentem pod choinkę, który nie spodobał albo się znudził – mówi podinsp. Sylwia Woroniec, rzeczniczka żagańskiej policji.

Zwykle porzucone lub znalezione bezpańskie psy są przekazywane do schroniska. Alternatywą było szybkie znalezienie dla szczeniaczka nowego opiekuna. Żagańscy policjanci, którzy na nocnej zmianie pełnili służbę, przekazywali swoim kolegom informację o porzuconym szczeniaczku, szukając dla niego nowego domu. - Na odruch serca policjantów nie trzeba było długo czekać. Już tej samej nocy pieskiem zaopiekował się jeden z żagańskich funkcjonariuszy, na codzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej – mówi podinsp. Woroniec.

Patrol przewiózł pieska do domu policjanta, gdzie czekała na niego nowa rodzina. Jeśli nie odnajdzie się właściciel szczeniaczka, to u policjanta porzucony piesek znajdzie nowy, kochający dom.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 29-letni Kamil Mroczka z Drzeńska

Kamil Mroczka 19 grudnia ub.r. wyjechał do pracy w Holandii i od tego czas nie ma z nim żadnego kontaktu.

Więcej…

Listy gończe

Zielonogórska policja szuka przestępcy

 

Wydział dochodzeniowo-śledczy zielonogórskiej policji poszukuje mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa.

Więcej…