Policjanci z komisariatu w Iłowej zatrzymali mężczyznę, który zatankował paliwo i nie zapłacił za nie. Potem szarpał się i groził pracownikowi stacji, który próbował go zatrzymać. 31-latek stanie przed sądem odpowiadając za kradzież rozbójniczą.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 2 stycznia. Policjanci z komisariatu w Iłowej dostali zgłoszenie o kradzieży oleju napędowego w jednej ze stacji paliw. Na miejsce przyjechali kryminalni. Ustalono, że mężczyzna podjechał na stację paliw volkswagenem golfem. Zatankował olej napędowy i bez płacenia za paliwo chciał odjechać.

Kradzież zauważył pracownik stacji paliw. Próbował zatrzymać odjeżdżające auto. Kierowca szarpał się i groził pracownikowi, a następnie odjechał. - Policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo i jeszcze tego samego dnia zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy – mówi podinsp. Sylwia Woroniec, rzeczniczka żagańskiej policji.

Zatrzymany to 31-latek, mieszkaniec powiatu żarskiego. Przed kradzieżą oleju napędowego na stacji paliw mężczyzna, dla zmylenia śledczych, nakleił na prawdziwe tablice rejestracyjne naklejki z numerami rejestracyjnymi woj. dolnośląskiego. To mu jednak nie pomogło.

31-latek został przesłuchany przez policjantów. We wtorek 3 stycznia mężczyzna zostanie doprowadzony do żagańskiej prokuratury rejonowej. Tam usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu za to kara do nawet 10 lat więzienia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…