Policjanci z komisariatu w Iłowej zatrzymali mężczyznę, który zatankował paliwo i nie zapłacił za nie. Potem szarpał się i groził pracownikowi stacji, który próbował go zatrzymać. 31-latek stanie przed sądem odpowiadając za kradzież rozbójniczą.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 2 stycznia. Policjanci z komisariatu w Iłowej dostali zgłoszenie o kradzieży oleju napędowego w jednej ze stacji paliw. Na miejsce przyjechali kryminalni. Ustalono, że mężczyzna podjechał na stację paliw volkswagenem golfem. Zatankował olej napędowy i bez płacenia za paliwo chciał odjechać.

Kradzież zauważył pracownik stacji paliw. Próbował zatrzymać odjeżdżające auto. Kierowca szarpał się i groził pracownikowi, a następnie odjechał. - Policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo i jeszcze tego samego dnia zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy – mówi podinsp. Sylwia Woroniec, rzeczniczka żagańskiej policji.

Zatrzymany to 31-latek, mieszkaniec powiatu żarskiego. Przed kradzieżą oleju napędowego na stacji paliw mężczyzna, dla zmylenia śledczych, nakleił na prawdziwe tablice rejestracyjne naklejki z numerami rejestracyjnymi woj. dolnośląskiego. To mu jednak nie pomogło.

31-latek został przesłuchany przez policjantów. We wtorek 3 stycznia mężczyzna zostanie doprowadzony do żagańskiej prokuratury rejonowej. Tam usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu za to kara do nawet 10 lat więzienia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…