Do zaginięcia dziecka doszło w czwartek 5 stycznia nocą. Zaginął 14-latek. Na nogi postawiono około 50 policjantów i pięć jednostek straży pożarnej.

Poszukiwania dziecka ruszyły około godz. 19.45. Policja dostała informację, że zaginął 14-latek z Chynowa. – Przy tak niskiej temperaturze liczy się dosłownie każda minuta – mówi nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji i dodaje, że zaginięcia dzieci traktowane są priorytetowo. To dlatego dyżurny zielonogórskiej policji błyskawicznie zorganizował akcję poszukiwań wysyłając na miejsce pierwsze patrole.

Koordynując działania dyżurny dosyłał do akcji kolejnych policjantów. Ruszyło przeczesywanie lasów w okolicy Chynowa. Część policjantów przeszukiwała „spalony las”. Patrole objeżdżały drogi do Cigacic i wszystkie okoliczne. – Na zewnątrz temperatura spadła do minus 8 stopni – mówi nadkom. Stanisławska. Po 14-latku nie było śladu.

Do akcji włączyli się zielonogórscy strażacy wysyłając w teren poszukiwań pięć jednostek. Na zewnątrz były już kompletne ciemności. W sumie w akcji brało udział około sto osób, w tym około 50 zielonogórskich policjantów.

Około godz. 20.30 policjanci dostrzegli 14-latka. Szybko rozpoznali, że to zaginione dziecko. Zmarznięty chłopiec został zabrany do radiowozu. – 14-latek jest już bezpieczny, został objęty pomocą psychologa – mówi nadkom. Stanisławska.

Odetchnęli również zmarznięci policjanci. W tak niskiej temperaturze zbyt długie przebywanie dziecka na dworze mogłoby skończyć się nawet tragicznie. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…