Sulęcińscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w ciągu miesiąca na różnych stacjach paliw ukradł ponad 1 tys. litrów oleju napędowego. Tankował w powiecie sulęcińskim, słubickim, świebodzińskim i krośnieńskim.

W grudniu ub.r. sulęcińscy policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieżach paliwa na stacjach paliw na terenie gminy Torzym. W ciągu miesiąca w Torzymiu i Boczowie nieznany mężczyzna pięć razy zatankował olej napędowy i uciekł nie płacąc.

Złodziej podjeżdżał na zmianę dwoma samochodami. Tankował do zbiornika i kanistrów. – Policjanci kryminalni ustalili, że odpowiedzialnym za ostatnią kradzież paliwa w dniu 29 grudnia ub.r. w Torzymiu jest mieszkaniec powiatu słubickiego – mówi asp. sztab. Alina Słonik, rzeczniczka sulęcińskiej policji. We wtorek 3 stycznia policjanci zatrzymali 22-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do kradzieży paliwa. Podczas przesłuchania 22-latek przyznał się dodatkowo do popełnienia dziesięciu podobnych kradzieży, których dokonywał w grudniu ub.r. powiecie sulęcińskim, słubickim, świebodzińskim oraz krośnieńskim. - Łączna ilość skradzionego paliwa to ponad tysiąc litrów, a jego wartość szacowana jest na około 5 tys. zł  - wylicza asp. sztab. Słonik.

Złodziej paliwa stanie przed sądem. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…