Sulęcińscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w ciągu miesiąca na różnych stacjach paliw ukradł ponad 1 tys. litrów oleju napędowego. Tankował w powiecie sulęcińskim, słubickim, świebodzińskim i krośnieńskim.

W grudniu ub.r. sulęcińscy policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieżach paliwa na stacjach paliw na terenie gminy Torzym. W ciągu miesiąca w Torzymiu i Boczowie nieznany mężczyzna pięć razy zatankował olej napędowy i uciekł nie płacąc.

Złodziej podjeżdżał na zmianę dwoma samochodami. Tankował do zbiornika i kanistrów. – Policjanci kryminalni ustalili, że odpowiedzialnym za ostatnią kradzież paliwa w dniu 29 grudnia ub.r. w Torzymiu jest mieszkaniec powiatu słubickiego – mówi asp. sztab. Alina Słonik, rzeczniczka sulęcińskiej policji. We wtorek 3 stycznia policjanci zatrzymali 22-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do kradzieży paliwa. Podczas przesłuchania 22-latek przyznał się dodatkowo do popełnienia dziesięciu podobnych kradzieży, których dokonywał w grudniu ub.r. powiecie sulęcińskim, słubickim, świebodzińskim oraz krośnieńskim. - Łączna ilość skradzionego paliwa to ponad tysiąc litrów, a jego wartość szacowana jest na około 5 tys. zł  - wylicza asp. sztab. Słonik.

Złodziej paliwa stanie przed sądem. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…