Do zdarzenia doszło w piątek 19 maja w Nowogrodzie Bobrzańskim w okolicy wyjazdu w kierunku Bogaczowa. - To coś strasznego. Kula przebiła szybę na wysokości głowy stojącego dziecka – mówi Marek Ziółkowski, właściciel firmy Wataha, której autokar został ostrzelany.

Wszystko wydarzyło się około godz. 13.55. Autokar firmy transportowej Wataha wiózł dzieci do Bogaczowa. Nagle w Nowogrodzie Bobrzańskim ktoś ostrzelał autokar najprawdopodobniej z wiatrówki.

Samo zdarzenie miało miejsce na ul. Bogaczowskiej, między wiaduktem kolejowym a hurtownią ogólnobudowlaną. – Huk był tak wielki, że kierowca przez moment nie wiedział co się stało – opowiada Marek Ziółkowski, właściciel firmy Wataha, której autokar został ostrzelany. Kierowca zatrzymał się. Wtedy okazało się, że ktoś strzelił do autokaru. Kulka przebiła szybę była na wysokości głowy stojącego dziecka. O niebezpiecznym i bezmyślnym wydarzeniu została zaalarmowana zielonogórska policja. – Policjanci gdy zobaczyli ślad po kuli potwierdzili, że do autokaru ktoś strzelił – informuje właściciel firmy Wataha.

- Żadnemu z naszych małych pasażerów nie stała się jakakolwiek krzywda. Chcemy jednak zrobić wszystko, by sprawcę pociągnąć do odpowiedzialności karnej i uniknąć podobnych, niebezpiecznych sytuacji w przyszłości – mówi M. Ziółkowski i funduje nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawcy ostrzelania autokaru. Osoba lub osoby, które pomogą w jego ustaleniu dostaną 2 tys. zł. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…