Prokuratura zmieniła zarzut dla Krzysztofa J. Mężczyzna będzie odpowiadał nie za pobicie ze skutkiem śmiertelny, ale za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej żony Beaty. Grozi mu teraz kara dożywotniego więzienia. Do tragedii doszło w małych Chichach koło Szprotawy. Sadysta nie przyznaje się. Mówi, że kobieta spadła ze schodów. 

Sekcja zwłok 43-letniej Beaty J., przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu potwierdziła śmierć w wyniku potężnych uderzeń. Kobieta została dosłownie skatowana przez męża. Miała połamane kości czaszki. Doszło do obrzęku mózgu w wyniku ciosów zadawanych z ogromną siłą. Beata miała połamane żebra, które przebiły płuca. Lekarz, który dotarł na miejsce tragedii, widząc obrażenia skatowanej kobiety powiedział, że to były uderzenia zadane żeby zabić.

W związku ze śmiercią kobiety zatrzymano jej męża Krzysztofa J. Początkowo usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dziś wiemy, że doszło do zmiany i usłyszał najcięższy zarzut. – Mężczyźnie został postawiony zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Mężczyźnie grozi teraz kara dożywotniego więzienia. – Wiele razy występowałem w sprawach dotyczących zabójstw, ale zabójstwa tak drastycznego jeszcze nigdy nie widziałem – przyznaje mecenas Piotr Majchrzak z Zielonej Góry, oskarżyciel posiłkowy rodziny ofiary

Krzysztof J. został przesłuchany. Mężczyzna nie przyznaje się do skatowania żony. Mówi, że kobieta zraniła się sama. W jego wersji miała spaść ze schodów i śmiertelnie poturbować się. Zupełnie inne są ustalenia sekcji. – Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem jest jak najbardziej słuszny. Wynika z zebranego materiału dowodowego oraz wyników sekcji zwłok kobiety – mówi mecenas Majchrzak.

Do zbrodni doszło w czwartek, 31 sierpnia, najprawdopodobniej w dzień. Krzysztof uderzał Beatę z ogromną siłą. Musiał też ją kopać lub nawet po niej skakać. Nie wiadomo jak długo katował żonę w dniu tragedii. Beata przez wiele godzin leżała na podłodze w domu w Chichach koło Szprotawy bez żadnej pomocy. Kiedy dotarło pogotowie, wezwane przez jej siostrę, była już w stanie agonalnym. Zmarła kilka dni później w szpitalu w Nowej Soli. Jej oprawca uciekł i ukrył się w domu swojej matki. Tam zatrzymali go policjanci.

Beata była od lata katowana przez męża sadystę. Nie chciała pomocy. Nie szła na skargę. Nikomu nic nie mówiła. – Bił ją, a ona w tym tkwiła i tak cierpiała latami – mówi Józefa Lewandowska (63 l.), znajoma pani Beaty. 

Mąż sadysta śmiertelnie skatował żonę. Uderzał z taką siłą, aż pękły jej kości czaszki, a żebra przebiły płuca

Horror. Mąż bestia śmiertelnie skatował żonę. Krew leciała na ściany. Kobieta zmarła w szpitalu

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…