Żarska policja zatrzymała dwie osoby, które weszły do domu w Mierkowie i tam brutalnie pobiły mężczyznę. Zadali mu też cios nożem. Po wszystkim splądrowali dom, ukradli cenne przedmioty i uciekli.

O sprawie portal poscigi.pl informował pierwszy. Ciało mężczyzny zostało znalezione w środę, 27 września, w jednym z domów w Mierkowie koło Lubska (pow. żarski). Policję powiadomili sąsiedzi zaniepokojeni nieobecnością 56-latka. Ludzie alarmowali, bo na schodach w domu widzieli krew. 

Na miejscu zbrodni długo pracowali policjanci i prokurator. Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa. Żarska policja nie zdradza żadnych szczegółów makabrycznego znaleziska. Potwierdziła jednak znalezienie ciała.

Już wiemy, że doszło do brutalnego napadu rabunkowego. Dwaj mężczyźni weszli do domu w Mierkowie koło Lubska. Tam zaatakowali 56-letniego mężczyznę. Pobili go tak brutalnie, że stracił przytomność. Bandyci zadali mężczyźnie również cios nożem w nogę. Kiedy nieprzytomna ofiara wykrwawiała się, bandyci plądrowali dom. Zabrali cenne przedmioty i uciekli.

Wszystko wskazuje na to, że bandyci wiedzieli gdzie i po co idą. Po zatrzymaniu udało się odzyskać część przedmiotów zrabowanych z domu ofiary.  

Policjanci kryminalni z Lubska i Żar bardzo szybko trafiłi na trop brutalnych bandytów. Ustalili, że odpowiedzialnymi za brutalny napad są 30-letni Roman T. i 23-letni Artur Ł., mieszkańcy Lubska. - Obaj poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Mężczyźni zostali już wstępnie przesłuchani przez policjantów. W piątek, 29 września, zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Żarach. Tam zostaną przesłuchani.

- Mężczyźni usłyszą zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeden z nich dodatkowo odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią – mówi prokurator Fąfera.

Prokuratura z pewnością wystąpi z wnioskami o areszty dla obu mężczyzn.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…