Żarska policja zatrzymała dwie osoby, które weszły do domu w Mierkowie i tam brutalnie pobiły mężczyznę. Zadali mu też cios nożem. Po wszystkim splądrowali dom, ukradli cenne przedmioty i uciekli.

O sprawie portal poscigi.pl informował pierwszy. Ciało mężczyzny zostało znalezione w środę, 27 września, w jednym z domów w Mierkowie koło Lubska (pow. żarski). Policję powiadomili sąsiedzi zaniepokojeni nieobecnością 56-latka. Ludzie alarmowali, bo na schodach w domu widzieli krew. 

Na miejscu zbrodni długo pracowali policjanci i prokurator. Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa. Żarska policja nie zdradza żadnych szczegółów makabrycznego znaleziska. Potwierdziła jednak znalezienie ciała.

Już wiemy, że doszło do brutalnego napadu rabunkowego. Dwaj mężczyźni weszli do domu w Mierkowie koło Lubska. Tam zaatakowali 56-letniego mężczyznę. Pobili go tak brutalnie, że stracił przytomność. Bandyci zadali mężczyźnie również cios nożem w nogę. Kiedy nieprzytomna ofiara wykrwawiała się, bandyci plądrowali dom. Zabrali cenne przedmioty i uciekli.

Wszystko wskazuje na to, że bandyci wiedzieli gdzie i po co idą. Po zatrzymaniu udało się odzyskać część przedmiotów zrabowanych z domu ofiary.  

Policjanci kryminalni z Lubska i Żar bardzo szybko trafiłi na trop brutalnych bandytów. Ustalili, że odpowiedzialnymi za brutalny napad są 30-letni Roman T. i 23-letni Artur Ł., mieszkańcy Lubska. - Obaj poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Mężczyźni zostali już wstępnie przesłuchani przez policjantów. W piątek, 29 września, zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Żarach. Tam zostaną przesłuchani.

- Mężczyźni usłyszą zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeden z nich dodatkowo odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią – mówi prokurator Fąfera.

Prokuratura z pewnością wystąpi z wnioskami o areszty dla obu mężczyzn.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…