Do usiłowania zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w Żarach. Pijany 21-latek najpierw obrażał matkę, a potem z nożem w ręku rzucił się na ojczyma zadając mu ciosy w klatkę piersiową.

Do zdarzenia doszło w sobotę 16 lipca w Żarach. Wieczorem do domu wrócił 21-letni Paweł K. Był pijany, zaczął wyzywać matkę. W jej obronie stanął mąż, a ojczym 21-latka. Wezwał pasierba, aby ten uspokoił się oraz zwracał się do matki z należytym szacunkiem. Reakcja 21-latka była zaskoczeniem dla domowników. Poszedł do kuchni, wziął nóż i zagroził ojczymowi, że go zabije.

Mężczyzna po chwili rzucił się na ojczyma. Napadnięty ojczym próbował obezwładnić napastnika, ten jednak zadawał mu ciosy nożem w klatkę piersiową.

Na miejsce bardzo szybko przyjechała wezwana policja. Młody mężczyzna z nożem w ręku został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Rannemu 40- latkowi pomocy medycznej udzieliło pogotowie ratunkowe.

21-latek został zatrzymany. Miał niemal 1,5 promila alkoholu. Prokurator przedstawił Pawłowi K. zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia. W poniedziałek 18 lipca żarski sąd na wniosek prokuratury aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 29-letni Kamil Mroczka z Drzeńska

Kamil Mroczka 19 grudnia ub.r. wyjechał do pracy w Holandii i od tego czas nie ma z nim żadnego kontaktu.

Więcej…

Listy gończe

Zielonogórska policja szuka przestępcy

 

Wydział dochodzeniowo-śledczy zielonogórskiej policji poszukuje mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa.

Więcej…