Do usiłowania zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w Żarach. Pijany 21-latek najpierw obrażał matkę, a potem z nożem w ręku rzucił się na ojczyma zadając mu ciosy w klatkę piersiową.

Do zdarzenia doszło w sobotę 16 lipca w Żarach. Wieczorem do domu wrócił 21-letni Paweł K. Był pijany, zaczął wyzywać matkę. W jej obronie stanął mąż, a ojczym 21-latka. Wezwał pasierba, aby ten uspokoił się oraz zwracał się do matki z należytym szacunkiem. Reakcja 21-latka była zaskoczeniem dla domowników. Poszedł do kuchni, wziął nóż i zagroził ojczymowi, że go zabije.

Mężczyzna po chwili rzucił się na ojczyma. Napadnięty ojczym próbował obezwładnić napastnika, ten jednak zadawał mu ciosy nożem w klatkę piersiową.

Na miejsce bardzo szybko przyjechała wezwana policja. Młody mężczyzna z nożem w ręku został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Rannemu 40- latkowi pomocy medycznej udzieliło pogotowie ratunkowe.

21-latek został zatrzymany. Miał niemal 1,5 promila alkoholu. Prokurator przedstawił Pawłowi K. zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia. W poniedziałek 18 lipca żarski sąd na wniosek prokuratury aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…