Do usiłowania zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w Żarach. Pijany 21-latek najpierw obrażał matkę, a potem z nożem w ręku rzucił się na ojczyma zadając mu ciosy w klatkę piersiową.

Do zdarzenia doszło w sobotę 16 lipca w Żarach. Wieczorem do domu wrócił 21-letni Paweł K. Był pijany, zaczął wyzywać matkę. W jej obronie stanął mąż, a ojczym 21-latka. Wezwał pasierba, aby ten uspokoił się oraz zwracał się do matki z należytym szacunkiem. Reakcja 21-latka była zaskoczeniem dla domowników. Poszedł do kuchni, wziął nóż i zagroził ojczymowi, że go zabije.

Mężczyzna po chwili rzucił się na ojczyma. Napadnięty ojczym próbował obezwładnić napastnika, ten jednak zadawał mu ciosy nożem w klatkę piersiową.

Na miejsce bardzo szybko przyjechała wezwana policja. Młody mężczyzna z nożem w ręku został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Rannemu 40- latkowi pomocy medycznej udzieliło pogotowie ratunkowe.

21-latek został zatrzymany. Miał niemal 1,5 promila alkoholu. Prokurator przedstawił Pawłowi K. zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia. W poniedziałek 18 lipca żarski sąd na wniosek prokuratury aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…