Zagadka śmierci mężczyzny rozwiązana. Ciało 34-letniego mężczyzny zostało znalezione we wtorek 13 września z samego rana przy trasie Sława-Przybyszów. Już wiemy, że mężczyzna został zamordowany. Dwaj 20-latkowie pobili go śmiertelnie i zostawili przy drodze.

O sprawie portal pościgi.pl pisał pierwszy. Wschowska policja i prokuratura bardzo szybko rozwiązały zagadkę zwłok znalezionych przy trasie  Sława-Przybyszów. Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 20 lat. W czwartek, 15 września, około południa cały czas byli przesłuchiwani przez prokuratora. Zostali zatrzymani w związku z zabójstwem 34-latka. To jego ciało znaleziono przy drodze do Sławy.

Odbyła się już sekcja zwłok 34-latka. Wyniki potwierdziły śmierć w wyniku zadawania silnych ciosów. Do dokładnego ustalenia jest jeszcze obszerna rana na głowie, która mogła być jedną ze śmiertelnych. Mogła powstać w wyniki zadania silnego ciosu lub upadku po ciosie i uderzenia przez ofiarę głową o asfalt.

Faktem jest, że mężczyzna został skatowany i pozostawiony na drodze. Ustalenia śledczych jednak cały czas trwają. – Prokurator wystąpi z wnioskiem o areszt dla dwóch 20-latków – informuje prokurator Jacek Buśko z zielonogórskiej prokuratury okręgowej. To nie koniec. W zdarzeniu mogły brać udział jeszcze dwie osoby, które przyglądały się katowaniu 34-latka. Nie pomogły mu,  nie wezwały pogotowia ratunkowego, nie zawiadomiły o zdarzeniu policji lub prokuratury.

Skatowany mężczyzna został porzucony na drodze. Sprawcy poszli do swoich domów.

Motywem śmiertelnego pobicia 34-latka przez dwóch 20-latków mogły być nierozwiązane nieporozumienia z przeszłości. Wszystko wskazuje również na to, że sprawcy przypadkowo spotkali ofiarę na swojej drodze.

Bardzo mocno poturbowane zwłoki zostały znalezione przez przypadkowe osoby w poniedziałek 13 września. Leżały przy trasie Sława-Przybyszów. Na miejscu długo pracowali wschowscy policjanci i prokurator. Już od samego początku było pewne, że ktoś przyczynił się do śmierci 34-latka. 

Ciało mężczyzny znalezione przy drodze koło Sławy. Mógł zostać potrącony. Sprawca uciekł (ZDJĘCIA)

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…