Zagadka śmierci mężczyzny rozwiązana. Ciało 34-letniego mężczyzny zostało znalezione we wtorek 13 września z samego rana przy trasie Sława-Przybyszów. Już wiemy, że mężczyzna został zamordowany. Dwaj 20-latkowie pobili go śmiertelnie i zostawili przy drodze.

O sprawie portal pościgi.pl pisał pierwszy. Wschowska policja i prokuratura bardzo szybko rozwiązały zagadkę zwłok znalezionych przy trasie  Sława-Przybyszów. Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 20 lat. W czwartek, 15 września, około południa cały czas byli przesłuchiwani przez prokuratora. Zostali zatrzymani w związku z zabójstwem 34-latka. To jego ciało znaleziono przy drodze do Sławy.

Odbyła się już sekcja zwłok 34-latka. Wyniki potwierdziły śmierć w wyniku zadawania silnych ciosów. Do dokładnego ustalenia jest jeszcze obszerna rana na głowie, która mogła być jedną ze śmiertelnych. Mogła powstać w wyniki zadania silnego ciosu lub upadku po ciosie i uderzenia przez ofiarę głową o asfalt.

Faktem jest, że mężczyzna został skatowany i pozostawiony na drodze. Ustalenia śledczych jednak cały czas trwają. – Prokurator wystąpi z wnioskiem o areszt dla dwóch 20-latków – informuje prokurator Jacek Buśko z zielonogórskiej prokuratury okręgowej. To nie koniec. W zdarzeniu mogły brać udział jeszcze dwie osoby, które przyglądały się katowaniu 34-latka. Nie pomogły mu,  nie wezwały pogotowia ratunkowego, nie zawiadomiły o zdarzeniu policji lub prokuratury.

Skatowany mężczyzna został porzucony na drodze. Sprawcy poszli do swoich domów.

Motywem śmiertelnego pobicia 34-latka przez dwóch 20-latków mogły być nierozwiązane nieporozumienia z przeszłości. Wszystko wskazuje również na to, że sprawcy przypadkowo spotkali ofiarę na swojej drodze.

Bardzo mocno poturbowane zwłoki zostały znalezione przez przypadkowe osoby w poniedziałek 13 września. Leżały przy trasie Sława-Przybyszów. Na miejscu długo pracowali wschowscy policjanci i prokurator. Już od samego początku było pewne, że ktoś przyczynił się do śmierci 34-latka. 

Ciało mężczyzny znalezione przy drodze koło Sławy. Mógł zostać potrącony. Sprawca uciekł (ZDJĘCIA)

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…