Pobity mężczyzna został znaleziony w Sulechowie w sobotę 17 września. W zielonogórskim szpitalu jego stan się pogorszył. Mężczyzna był w śpiączce. Niestety, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń głowy. Policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o śmiertelne pobicie 50-latka.

O sprawie portal poscigi.pl pisał jako pierwszy. W czwartek, 22 września, 18-latek z Sulechowa został przewieziony do świebodzińskiej prokuratury. Tam był przesłuchiwany. Wiemy, że prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt 18-latka. Posiedzenie aresztowe zaczęło się o godz. 13.00 w sądzie w Sulechowie. Wiemy już, że 18-latek został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. 

Jak udało się nam już ustalić, 18-latek najprawdopodobniej raz uderzył 50-latka w twarz. Zrobił to jednak z tak dużą siłą, że niemal zmasakrował mężczyźnie twarz. Obrażenia były tak rozległe, że wyglądało to na uderzenia zadane na przykład twardym kijem.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Sulechowie z okolic stacji benzynowej przy Alei Wielkopolskiej. Potem trafił do szpitala w Zielonej Górze. Tam jego stan pogorszył się. Mężczyzna stracił przytomność. Cały czas był w śpiączce, z której się już nie wybudził.

Jak ustalił portal poscigi.pl 18-latek domyślał się, że policja jest na jego topie. Dla zmylenia śledczych zgolił brodę. Chciał uniknąć zatrzymania i powiązania go ze śmiertelnym już na tą chwilę pobiciem. 

Jak doszło do tragedii? Poszkodowany i sprawca byli w salonie gier. Tam doszło do szarpaniny między ofiarą, sprawcą i jeszcze kilkoma innymi osobami. Jak mówi sprawca, mężczyzna miał powiedzieć coś obraźliwego do 16-latki. Po jakimś czasie obaj mężczyźni spotkali się przed salonem gier. To wtedy 50-latek został uderzony przez 18-latka w twarz. – Mężczyzna przyznał się do zadania jednego ciosu, twierdzi jednak, że uderzył mężczyznę otwartą ręką – mówi prokurator Krzysztof Pieniek, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej. Śledczy dysponują jednak dowodami, które  świadczą o tym, że 50-latek został uderzony pięścią, a nie otwartą dłonią. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Wojciech Czapiewski wracał busem z pracy w Holandii i zaginął

 

Słubiccy policjanci poszukują zaginionego Wojciecha Czapiewskiego z Chojnic. Mężczyzna wracał z pracy w Holandii. 

Więcej…

Listy gończe

Ucieczka więźnia. Policja szuka 27-letniego zbiega

 

Wschowska policja prowadzi poszukiwania 27-letniego Adriana P. z Legnicy , który w poniedziałek, 20 listopada, tuż po godzinie 10.00 uciekł z terenu jednego ze sławskich przedsiębiorstw. Odbywał karę więzienia w systemie półotwartym.

Więcej…