Pobity mężczyzna został znaleziony w Sulechowie w sobotę 17 września. W zielonogórskim szpitalu jego stan się pogorszył. Mężczyzna był w śpiączce. Niestety, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń głowy. Policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o śmiertelne pobicie 50-latka.

O sprawie portal poscigi.pl pisał jako pierwszy. W czwartek, 22 września, 18-latek z Sulechowa został przewieziony do świebodzińskiej prokuratury. Tam był przesłuchiwany. Wiemy, że prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt 18-latka. Posiedzenie aresztowe zaczęło się o godz. 13.00 w sądzie w Sulechowie. Wiemy już, że 18-latek został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. 

Jak udało się nam już ustalić, 18-latek najprawdopodobniej raz uderzył 50-latka w twarz. Zrobił to jednak z tak dużą siłą, że niemal zmasakrował mężczyźnie twarz. Obrażenia były tak rozległe, że wyglądało to na uderzenia zadane na przykład twardym kijem.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Sulechowie z okolic stacji benzynowej przy Alei Wielkopolskiej. Potem trafił do szpitala w Zielonej Górze. Tam jego stan pogorszył się. Mężczyzna stracił przytomność. Cały czas był w śpiączce, z której się już nie wybudził.

Jak ustalił portal poscigi.pl 18-latek domyślał się, że policja jest na jego topie. Dla zmylenia śledczych zgolił brodę. Chciał uniknąć zatrzymania i powiązania go ze śmiertelnym już na tą chwilę pobiciem. 

Jak doszło do tragedii? Poszkodowany i sprawca byli w salonie gier. Tam doszło do szarpaniny między ofiarą, sprawcą i jeszcze kilkoma innymi osobami. Jak mówi sprawca, mężczyzna miał powiedzieć coś obraźliwego do 16-latki. Po jakimś czasie obaj mężczyźni spotkali się przed salonem gier. To wtedy 50-latek został uderzony przez 18-latka w twarz. – Mężczyzna przyznał się do zadania jednego ciosu, twierdzi jednak, że uderzył mężczyznę otwartą ręką – mówi prokurator Krzysztof Pieniek, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej. Śledczy dysponują jednak dowodami, które  świadczą o tym, że 50-latek został uderzony pięścią, a nie otwartą dłonią. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…