W rowie zakończyła się podróż mieszkańca województwa pomorskiego, który wsiadł za kierownicę ciężarówki mając aż 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu też kara więzienia.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 23 września, koło Słubic. Dyżurny słubickiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie o kierowcy ciężarówki, który na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Na miejsce szybko dojechała słubicka drogówka. Kierowca był kompletnie pijany. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu i ledwo stał na nogach.

Mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany i przewieziony na komendę policji w Słubicach.  

Ciężarówka została odholowana na policyjny parking. Policjanci zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi swojego zachowania. Odpowie za przestępstwo prowadzenia po pijanemu. Grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia nawet na 15 lat. Zapłaci grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł.

W ubiegłym roku o prawie 2 tys. wzrosła liczba kontroli trzeźwości kierowców przeprowadzona przez słubicką drogówkę. W 2016 r. skontrolowali trzeźwość niemal 33 tys. kierowców  i zatrzymali ponad 260 pijanych za kółkiem.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…