W rowie zakończyła się podróż mieszkańca województwa pomorskiego, który wsiadł za kierownicę ciężarówki mając aż 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu też kara więzienia.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 23 września, koło Słubic. Dyżurny słubickiej policji dostał telefoniczne zgłoszenie o kierowcy ciężarówki, który na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Na miejsce szybko dojechała słubicka drogówka. Kierowca był kompletnie pijany. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu i ledwo stał na nogach.

Mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany i przewieziony na komendę policji w Słubicach.  

Ciężarówka została odholowana na policyjny parking. Policjanci zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi swojego zachowania. Odpowie za przestępstwo prowadzenia po pijanemu. Grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia nawet na 15 lat. Zapłaci grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł.

W ubiegłym roku o prawie 2 tys. wzrosła liczba kontroli trzeźwości kierowców przeprowadzona przez słubicką drogówkę. W 2016 r. skontrolowali trzeźwość niemal 33 tys. kierowców  i zatrzymali ponad 260 pijanych za kółkiem.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…