31-latek nie zapanował nad kierownicą audi i uderzył w zaparkowane auto. Na koniec dachował. Po wszystkim chciał iść do domu. Zatrzymał go policjant po służbie. Mieszkaniec powiatu żagańskiego odmówił dmuchnięcia w alkomat. Pobrano mu krew do badań.

O zdarzeniu już pisaliśmy. Wszystko wydarzyło się w Nowym Miasteczku. Kierujący audi A3 stracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowanego citroena. Po chwili audi dachowało. Głośne hałasy usłyszał mieszkający obok policjant nowosolskiej drogówki. Wybiegł z domu i zauważył leżący na dachu samochód, z którego wydobywał się dym.

Funkcjonariusz sprawdził czy ktoś potrzebuje pomocy. Zauważył kierowcę próbującego wydostać się zza kierownicy. 31-latek jechał sam. - Oświadczył, że nie potrzebuje pomocy i idzie do domu. Policjant wyczuwał woń alkoholu, więc przypuszczał, że mężczyzna chce się oddalić z miejsca zdarzenia, aby uniknąć odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Funkcjonariusz zawiadomił policję i straż pożarną. Sprawca odmówił dmuchnięcia w alkomat. Mężczyźnie została pobrana krew. Mieszkaniec powiatu żagańskiego nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy. - Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – mówi st. sierż. Sęczkowska.

Za prowadzenie po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia i wysoka grzywna.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…